Paweł Brutel nowym wicedyrektorem Gdyńskiego Centrum Sportu

Wiemy już, kto został nowym wicedyrektorem Gdyńskiego Centrum Sportu! Jest nim Paweł Brutel – młody i dynamiczny samorządowiec, który nie tak dawno pełnił funkcję Pełnomocnika Prezydenta Gdyni ds. organizacji turnieju UEFA Euro U-21, a przed ośmioma laty był jednym z inicjatorów oraz koordynatorów Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście.

Paweł Brutel w Samorządzie pracuje już od 2003 roku. Przez dwie kadencje działał społecznie w Radzie Dzielnicy Witomino-Leśniczówka, by następnie zasiąść w Radzie Miasta Gdyni. Przez ostatnie osiem lat zajmował się sportowym życiem miasta. Wspierał  m. in.: budowę nowego lodowiska , szkoły oraz basenu na Wiczlinie a także boisk znajdujących się przy placówkach oświatowych.
Objęcie funkcji wicedyrektora jest dla mnie prawdziwym powodem do dumy. Praca dla miasta i jego mieszkańców zawsze była dla mnie największym zaszczytem Już nie mogę doczekać się wyzwań, które czekają na Gdyńskie Centrum Sportu w najbliższych latach – mówi sam zainteresowany. I dodaje: – Chciałbym, aby każda szkoła posiadała infrastrukturę sportową z prawdziwego zdarzenia. Zrealizowaliśmy już ponad tego typu 100 inwestycji, ale przed nami wciąż wiele pracy.

Od lutego 2016 Brutel pełnił funkcję Pełnomocnika Prezydenta Gdyni ds. organizacji turnieju UEFA Euro U-21, który w czerwcu 2017 rozgrywany był w Polsce. Była to największa impreza piłkarska w historii miasta, podczas której, na Stadionie Miejskim, swoje spotkania rozgrywały młodzieżowe reprezentacje Hiszpanii, Portugalii i Macedonii. Przyciągnięcie do Gdyni kolejnych imprez światowego formatu jest jednym z priorytetowych celów nowego wicedyrektora.
– Przed nami iście mistrzowski rok. Czekają nas Mistrzostwa Świata FIFA U20 2019, MŚ Juniorów w Żeglarstwie 2019 i MŚ w Półmaratonie 2020. Te imprezy idealnie wpasowują się w moją wizję miasta, które poprzez tak spektakularne i ważne wydarzenia promuje sport w swojej najczystszej postaci.

Jak sam o sobie mówi, nie wyobraża sobie życia bez sportu. Wielki fan koszykówki oraz piłki nożnej, ale przed wszystkim, sympatyk gdyńskich drużyn, bez względu na dyscyplinę i kategorię wiekową. Jest wielkim zwolennikiem tworzenia projektów aktywizujących mieszkańców oraz pracy u podstaw. Chciałby, aby Gdynia stała się stolicą polskiego sportu młodzieżowego. Prywatnie, mąż Magdy i tata Kajtka.

Aktualności