Piąty „Bieg 5 mil” za nami!

Bieg 5 Mil (18.05.2017) Prezydent Gdyni Wojciech SzczurekJubileuszowy piąty „Bieg 5 mil” o Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych za nami! Zawody rozgrywane w jednym z najbardziej ciekawych miejsc, na zamkniętym na co dzień terenie portu wojennego, zgromadziły pół tysiąca biegaczy.

Rywalizacja tradycyjnie rozpoczęła się przy okręcie ORP Kościuszko. Do pokonania był dystans 5 mil morskich, co w przeliczeniu daje 9260 metrów, które wytyczone zostały w formie dwóch pętli. Zawodnikom towarzyszyła piękna letnia pogoda. Palące słońce nie było sprzymierzeńcem uczestników, jednak pomimo to wyniki oraz poziom sportowy stały na wysokim poziomie. Nie ma w tym przypadku, gdyż większość zawodników to żołnierze zawodowi reprezentujący wojskowe jednostki i dywizjony. Nie zabrakło także cywilów oraz gości, spośród których wymienić należy biegnącego Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz reprezentantów naszego „Gdynia Sport Team”, którzy na co dzień zajmują się sportem i rekreacją w mieście.

Fanom biegania przypominamy, że do 22 maja można zapisać się na Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim z niższą opłatą. Rejestracja możliwa jest na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.

[Not a valid template]

Aktualności