Pierwsze spotkanie zawodników Gdynia Sailing Team

gst_szkol_media_1Pod nieobecność Tytusa Butowskiego i Mikołaja Staniula, na spotkaniu w gościnnych progach Pomorskiego Związku Żeglarskiego stawili się zawodnicy Gdynia Sailing Team z klas Laser, 420 i 29er. Tytus i Mikołaj razem z reprezentacją Polski przygotowują się do wyjazdu na ME klasy Optimist i trenują obecnie w Kamieniu Pomorskim. Natomiast Ola Melzacka, Ewa Romaniuk z Kasią Goralską na spotkanie przyjechały niemal prosto z regat w Kielu.

Cykl spotkań GST rozpoczęliśmy od ciekawego szkolenia medialnego, które przygotowała dla nas Magdalena Czajkowska, organizator m.in. cyklicznych gdyńskich regat 49er Grand Prix jak i manager/press officer kadry olimpijskiej w klasie 49er.

Temat spotkania wybraliśmy celowo w przededniu najważniejszych startów zawodników GST. Współpraca z mediami, umiejętność przygotowania odpowiednich notatek prasowych, relacji z regat, budowanie relacji z przedstawicielami mediów i sponsorów to obszary, które we współczesnym sporcie stanowią równie ważny element życia zawodnika jak trening na wodzie. Stąd też spore zainteresowanie poruszaną podczas spotkania tematyką.

Liczymy, że nowe informacje przydadzą się już niedługo i razem z naszymi zawodnikami będziemy chwalić się kolejnymi sukcesami. Jako pierwszy z ekipy na podbój zagranicznych akwenów wyrusza Filip Ciszkiewicz z MKŻ Arka Gdynia. Już w niedzielę wyjeżdża do Włoch gdzie po kilku dniach treningów wystartuje w Mistrzostwach Europy U21 w Torbole.

gst_szkol_media_2

Aktualności