Pierwsze warsztaty dla Rodziców za nami

plakat_A2_W dniach 5-6 maja odbyły się pierwsze warsztaty dla rodziców z cyklu „Wsparcie dziecka w sporcie bez wywierania presji”. Prowadzone przez Tomka Kuracha z Fundacji Sportu Pozytywnego zajęcia wprowadziły uczestników w tematykę modelu i7W, przedstawiając zarówno teoretyczną, jak i praktyczną rolę inspiracji oraz Wyjaśniania.

Podczas 3 godzin warsztatów rodzice mieli możliwość m.in. zastanowienia się nad tym, w jaki sposób ich codzienne zachowanie może zachęcać dzieci do uprawiania sportu, gdzie mogą oni szukać inspiracji dla swoich pomysłów, oraz w jaki sposób skutecznie wspierać w swoich pociechach samodzielność. Na warsztat wzięto także konkretne zachowania, jakie mogą pomóc rodzicom w wyjaśnianiu młodym zawodnikom tak ważnych zagadnień, jak budowanie pewności siebie, czy radzenie sobie z emocjami. Uczestnicy dowiedzieli się także m.in. kiedy warto rozpocząć z dzieckiem analizę występu sportowego oraz jak pracować nad własnym pozytywnym nastawieniem, które może pomóc ich dziecku w radzeniu sobie z trudnymi sportowymi sytuacjami. Duże zainteresowanie oraz zaangażowanie ze strony uczestników pokazało, że choć tematy inspirowania i Wyjaśniania nie są im obce – to jednak aktywnie starają się oni szukać nowych rozwiązań i odpowiedzi na trudne pytania.

Kolejne warsztaty odbędą się w dniach 19 i 20 maja w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego przy ul. Olimpijskiej 5 w Gdyni. Wstęp wolny!

Aktualności