Plaża Babie Doły od(Nowa)

Iść, ciągle iść, w stronę…plaży” – parafraza nieśmiertelnego hitu zespołu „2+1” idealnie oddaje nastrój, jaki będzie towarzyszył wszystkim, którzy wezmą udział w uroczystym otwarciu nowego wejścia na plażę Gdynia Babie Doły. 900-metrowy przemarsz od starej do nowej pętli autobusowej zlokalizowanej przy ul. Zielonej odbędzie się w sobotę, 14 lipca, o godzinie 13:00. Na uroczystość „Plaża Babie Doły od(Nowa)” zapraszają: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk oraz Rada Dzielnicy Babie Doły.

Dojazd na plażę Gdynia Babie Doły nigdy nie był prostszy. Wszystko dzięki remontowi jezdni oraz budowie nowej pętli autobusowej. Od lipca mieszkańcy oraz turyści będą mogli wysiąść z pojazdu komunikacji miejskiej na końcu ulicy Zielonej i w kilka chwil znaleźć się nad morzem – w sezonie wakacyjnym kursować będą tam autobusy linii 209 i 309. Istotną kwestię w realizacji tego projektu odegrała Agencja Mienia Wojskowego, która zdecydowała się przekazać miastu nieużywane od dawna tereny.

Otwarcie nowego wejścia na plażę Gdynia Babie Doły doczeka się hucznej celebracji już w tę sobotę. O godz. 13:00 rozpocznie się przemarsz ze starej (ul. Ikara) do nowej pętli autobusowej. 900-metrowy odcinek możesz pokonać wspólnie z włodarzami miasta, w tym prezydentem Wojciechem Szczurkiem. Wstęp wolny.

Chcemy wspólnie z mieszkańcami dzielnicy Babie Doły oraz całej Gdyni wyrazić naszą radość. Jedna z najpiękniejszych plaż w Trójmieście stanie się bardziej dostępna, dzięki czemu o jej walorach oraz uroku dowie się jeszcze większa grupa sympatyków morskich i słonecznych kąpieli – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

Dla uczestników wydarzenia „Plaża Babie Doły od(Nowa)” przygotowano masę atrakcji. Po uroczystym otwarciu rozpocznie się prawdziwy festiwal zabawy – będzie zumba prowadzona przez Monikę Tran Van, strefa aktywności dla dzieci i wiele, wiele więcej.

To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem organizatorzy przygotowali na tę okazję coś specjalnego. Pierwsze 300 osób otrzyma darmową koszulkę dedykowaną otwarciu pętli na Babich Dołach, a wszyscy uczestnicy znajdą się na pamiątkowym zdjęciu wykonanym po przemarszu.

Aktualności