Pogoda nie wygrała ze sportem. Dwie przerwy i ważna wygrana Vistalu Gdynia

Vistal Gdynia - Sercodak Dalfsen 26 - 27. Fot. Dawid Linkowski / Gdy?skie Centrum SportuW środowym hicie PGNiG Superligi Kobiet Vistal Gdynia pokonał SPR Pogoń Szczecin 23:22. Mistrzynie Polski po raz kolejny wykazały się umiejętnościami i charakterem, dzięki czemu w sezonie 2017/18 pozostają niepokonane! W dziewiątej minucie, przy stanie 6:4 dla gdynianek, mecz został przerwany z powodu przeciekającego dachu. Na szczęście niespodziewane problemy udało się opanować i spotkanie miało szczęśliwy dla gospodyń finał.

Pierwsza połowa nie zdążyła się rozkręcić na dobre, gdy sędzia zarządził przerwanie gry. Na parkiecie pojawiła się woda.
– Deszcz wdarł się do środka przez małą nieszczelność w dachu, mowa tu o naprawdę śladowych ilościach. Zdrowie zawodniczek jest jednak najważniejsze, stąd decyzja o przerwaniu meczu była jak najbardziej zrozumiała – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Mimo fatalnych warunków pogodowych w ostatnim czasie, przez wiele miesięcy w Gdynia Arenie nie dochodziło do podobnych sytuacji. Stale kontrolujemy wszelkie kwestie związane ze stanem technicznym hali, konstrukcja dachu poddawana jest regularnym przeglądom i do tej pory wszystko było w porządku. Oczywistą konsekwencją sytuacji z środowego meczu będzie jednak podjęcie natychmiastowych kroków, których celem jest niedopuszczenie do podobnego zdarzenia w przyszłości.

Po kilkudziesięciu minutach przerwy, podczas której ekipa techniczna Gdynia Areny skutecznie uszczelniła przeciekające miejsce, mecz został wznowiony. Marek Łucyk zapewnia, że organizatorzy byli przygotowani na dokończenie spotkania nawet w innej lokalizacji: – Natychmiast po przerwaniu gry zaproponowaliśmy sędziom i delegatowi przeniesienie zawodów do Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ulicy Olimpijskiej, która spełnia wszelkie wymogi PGNiG Superligi. Na szczęście ten scenariusz nie był konieczny.

Najlepszą zawodniczką Vistalu w środowym meczu wybrana została Małgorzata Gapska. Po trzech rozegranych kolejkach gdynianki mają na koncie komplet zwycięstw.

Aktualności