Pokazy lotnicze Gdynia Aerobaltic już w tym tygodniu!

gdyniaaerobalticPodniebne widowisko Gdynia Aerobaltic powered by LOTOS Air BP zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy piątek i sobotę (11 i 12 sierpnia) niebo nad Gdynią opanują najlepsi piloci akrobacyjni z Polski i z zagranicy.

Wieczorno-nocne pokazy lotnicze odbędą się na terenie Plaży Miejskiej w Gdyni. Impreza będzie składała się z dwóch części. Oprócz pokazów lotniczych bogatych w podniebne ewolucje przeczące prawom grawitacji, na widzów będzie czekało nocne widowisko artystyczne połączone z pokazami pirotechnicznymi.

Organizatorzy Gdynia Aerobaltic powered by LOTOS Air BP zapewniają, że niezwykłe przedstawienie audiowizualne dostarczy widzom wielu niesamowitych emocji i sporej dawki adrenaliny, a wieczorne show, bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości.

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Samoloty zostaną wyposażone w pirotechnikę, zamontowaną na ich skrzydłach. Podczas wykonywania akrobacji i różnego rodzaju ewolucji ładunki pirotechniczne zostaną aktywowane. To wszystko w połączeniu z przepiękną muzyką w tle będzie stanowiło naprawdę magiczny obraz – mówi Hubert Topoliński, wiceprezes firmy Aeropact.

Podczas dwudniowych podniebnych akrobacji wystąpi aż 14 doświadczonych grup pokazowych z kraju i z zagranicy: Aerosparx, Fireflies, Skymagic, Water Aviation, 57-Team, Artur Kielak, 3AT3 Formation Flying Team, PZL TS-11 Iskra, Grupa Akrobacyjna „Żelazny”, Followme Team, Johan Gustafsson, Patrouille Reva, Lotnictwo Marynarki Wojennej – PZL W3 Anakonda oraz Marek Choim.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.30 pokazem skoczków spadochronowych z grupy Skymagic, którzy zaprezentują swoje akrobatyczne popisy z wykorzystaniem ogromnych flag, szarf oraz pirotechniki. Około godz. 20.10 zacznie się blok wieczorny ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym, który zakończy się przed godz. 23.00. Najlepszymi miejscami do obserwacji pokazów będą: Plaża Śródmieście, Bulwar Nadmorski oraz Skwer Kościuszki.

Cieszymy się, że to kolejna bezpłatna impreza tak wielkiego formatu, która odbędzie się w naszym mieście – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Organizatorem podniebnego widowiska jest firma Aeropact, producent Aerofestivalu w Poznaniu i Bella Skyway Festival w Toruniu, specjalizująca się w wydarzeniach lotniczych.

Poniżej przedstawiamy szczegóły związane z kwestiami organizacyjnymi podczas imprezy lotniczej Gdynia Aerobaltic powered by LOTOS Air BP.

gdyniaaerobaltic-mapka-informacyjnaW następujących lokalizacjach wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu:

– Skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08.2017r. w godzinach 7.00-24.00;
– Skrzyżowanie ulicy Karola Olgierda Borchadta i Skweru Kościuszki – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08.2017r. w godzinach 7.00-24.00;
– Skrzyżowanie ulic Plac Grunwaldzki i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu w prawo, w kierunku Teatru Muzycznego. Możliwy skręt w lewo w kierunku ul. Świętojańskiej. Zakaz obowiązuje w dniach 11-12.08.2017r. w godzinach 7.00-24.00;

Na wymienionych ciągach ulicznych niemożliwe będzie poruszanie się pojazdami innymi, niż wskazane na znakach drogowych w dniach 11-12.08.2017r. w godzinach 7.00-24.00. Zakaz nie dotyczy służb komunalnych, miejskich oraz kierowców korzystających z parkingu przy hotelu Mercure na ul. Borchardta i mieszkańców ulic: Jana Kasprowicza, Henryka Sienkiewicza i E. Sędzickiego oraz pojazdów wyposażonych w przepustkę organizatora.

– W dniach 10-13.08.2017r. parking przy ul. Zawiszy Czarnego będzie wyłączony z użytku, nie będzie możliwości parkowania w ww. dniach na jego terenie przez całą dobę.

– W dniach 11-12.08.2017r. droga rowerowa wiodąca od ul. Piłsudskiego wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego do ul. Zawiszy czarnego będzie niedostępna.

W związku z utrudnieniami w poruszaniu się w obrębie terenu imprezy, sugerowane parkingi to:

– Parking przy Skwerze Arki Gdynia, parking przy hotelu Marriott Courtyard , parking przy hotelu Mercure, parking przy Centrum Handlowym Batory, parking przy Akwarium Gdyńskim, parking na Skwerze Kościuszki. Można także skorzystać z parkingu znajdującego się pomiędzy Centrum Handlowym Riviera, a halą Gdynia Arena, który oddalony jest około 35 minut pieszo od terenu imprezy.

Mając na uwadze najwyższy priorytet, jakim jest bezpieczeństwo, podczas trwania imprezy na Plaży Śródmieście wyznaczone zostaną strefy zamknięte. Będą one pełniły m.in. funkcję lądowiska dla skoczków spadochronowych.

Już dziś gorąco zapraszamy na Gdynia AEROBALTIC powered by LOTOS – Air BP 11-12 sierpnia do Gdyni. Impreza jest darmowa i niebiletowana. Więcej szczegółów dostępnych na oficjalnej stronie internetowej www.aerobaltic.pl oraz w mediach społecznościowych: Facebook (www.facebook.pl/gdyniaaerobaltic).

[Not a valid template]

[Not a valid template]

Pobierz zip

Aktualności