Półmaraton w Gdyni!

PZU Gdynia Półmaraton - logo21 095 metrów – dokładnie tyle będą mieli do przebiegnięcia uczestnicy PZU Gdynia Półmaratonu, który odbędzie się 20 marca 2016 roku. Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, organizatorzy spodziewają się na starcie kilku tysięcy uczestników. Zapisy zostaną uruchomione w drugiej połowie listopada.Gdynia nadmorską stolicą biegania
Organizacja PZU Gdynia Półmaratonu to kontynuacja wieloletniego wsparcia i uznania dla biegaczy. To miasto, które jako jedno z pierwszych w Polsce, postawiło na masowe bieganie kilkanaście lat temu. PZU Gdynia Półmaraton zostanie zorganizowany wspólnie z agencją Sport Evolution. Z Miastem Gdynia mamy okazję pracować przy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Ta współpraca układa się doskonale i cieszymy się, że owocuje to kolejnym wspólnym projektem. Chcemy, aby PZU Gdynia Półmaraton stał się nową wizytówką sportową miasta – mówi Piotr Netter, przedstawiciel agencji Sport Evolution.

Z pojawienia się nowej imprezy biegowej zadowolone są też władze miasta, które chcą, aby biegacze na samym początku wiosny, spełnili swoje oczekiwania. Mieszkańcy Gdyni to ludzie bardzo aktywni, uwielbiający bieganie. Od wielu lat, wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizujemy największy cykl biegów ulicznych w Polsce, w którym bijemy rekordy frekwencji w kraju. Półmaraton to nowy dystans, który doskonale wpisze się w sportowy charakter naszego miasta – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Innowacyjne rozwiązania w Gdyni
Celem organizatorów jest utrzymanie wysokiego poziomu organizacyjnego, znanego z cyklicznych biegów na 10-kilometrów. Już w drugiej połowie listopada uruchomiona zostanie strona internetowa z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Zapisując się na PZU Gdynia Półmaraton będzie można zamówić pakiet startowy do domu, czy skorzystać z atrakcyjnych pakietów noclegowych dla uczestników imprezy. Już teraz na stronie www.pzugdyniapolmaraton.pl można zgłosić chęć udziału w wydarzeniu, a system sam poinformuje o rozpoczęciu rejestracji. Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom komfort na najwyższym poziomie. Mamy ambicje, aby był to najlepiej zorganizowany półmaraton w Polsce – zapowiada Piotr Netter. – Dużą uwagę poświęcimy obsłudze zawodników, aby skupili się tylko na biegu i pozytywnych wrażeniach. Pracujemy już nad trasą zmagań. Chcemy, żeby była atrakcyjna wizualnie i sprzyjała osiąganiu rewelacyjnych czasów – dodaje.

Nowa trasa w Gdyni
PZU Gdynia Półmaraton odbędzie się 20 marca 2016 roku. Zawodnicy będą rywalizować na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni oraz Bulwarem Nadmorskim. Start odbędzie się z al. Jana Pawła II na wysokości ORP Błyskawica. Meta zlokalizowana zostanie na Skwerze Kościuszki, w okolicach Akwarium Gdyńskiego.

Organizatorzy przygotują 8000 pakietów startowych. Pierwsze 1000 osób może skorzystać z promocyjnej opłaty rejestracyjnej, która wynosi 50 zł. Później, standardowa wysokość wpisowego wyniesie 70 zł. W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma plecak z logo PZU Gdynia Półmaratonu i wyjątkowy medal na mecie. Przewidziane są także biegi dla dzieci oraz targi sprzętu biegowego. Organizatorem PZU Gdynia Półmaratonu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution, która wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizuje także Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia – zawody prestiżowego cyklu, który w 2015 roku po raz pierwszy odbył się w Polsce.

ZAPISY I SZCZEGÓŁY

[Not a valid template]

Aktualności