Polski kandydat do organizacji MŚ w półmaratonie startuje w pełnej krasie!

Nadszedł moment, na który gdyńscy biegaczy oczekiwali całą zimą. Po otwarciu biegowego sezonu podczas urodzinowego biegu stanowiącego pierwszy  przystanek z cyklu PKO Grand Prix Gdyni przyszedł czas na dystans ponad dwukrotnie dłuższy. II ONICO Gdynia Półmaraton na głównym dystansie rozpocznie się w niedzielę o 10.00!

Tak bawią się uczestnicy gdyńskiego półmaratonu:

Praktyczne informacje przed startem znajdziecie TUTAJ.

#KierunekGdynia2020

Przypomnijmy, że gdyńskie zawody są oficjalnym polskim kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata w półmaratonie w 2020 roku.

Biegacze kochają Gdynię. Z wzajemnością. Od wielu lat organizujemy największy cykl biegów ulicznych w Polsce. W zeszłym roku sportową ofertę znacząco wzbogacił Gdynia Półmaraton. Nie zatrzymujemy się, tylko biegniemy coraz szybciej i coraz dalej. Cieszymy się z decyzji PZLA i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przekonać władze IAAF, że Gdynia jest wymarzonym miejscem do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Decyzję o tym, które miasto zorganizuje Mistrzostwa Świata w Półmaratonie w 2020 roku, poznamy pod koniec 2017 roku. Proces wyboru gospodarza przez IAAF rozpoczęła w styczniu tego roku.

Kandydaturę Gdynia Półmaratonu popierają znakomici sportowcy: Lidia Chojecka – Leandro, Anna Jakubczak – Pawelec, Anna Rogowska, Iwona Guzowska, Jacek Wszoła, Bogusław Mamiński, Wojciech Kałdowski, Marcin Chabowski, Adam Korol, Karolina Nadolska, Kamila Gradus, Aniela Nikiel – Głogosz, Paweł Czapiewski, Sławomir Majusiak, Tomasz Czubak, Jan Huruk.

Gdynia Półmaraton oficjalnym kandydatem

 Zmiany w organizacji ruchu

W związku z imprezą nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu, dlatego organizator zachęca do zapoznania się z niżej zamieszczonymi komunikatami.

Aktualności