Poznajcie Ambasadorów UEFA EURO U21 w Gdyni!

Całą trójkę łączą przynajmniej dwie rzeczy: każdy z nich kocha futbol i Gdynię. Podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 będą pełnić role ambasadorów Macedonii, Hiszpanii oraz Portugalii. Poznajcie Kamilę, Ivana i Rodrigo!

Konkurs na ambasadorów „gdyńskich” uczestników UEFA EURO U21 ogłosiliśmy kilka tygodni temu. Zgłosiło się mnóstwo chętnych, ale wybrać mogliśmy tylko trzech…

Kamila Białek – Macedonia
Gdynianka, dumna z miasta i faktu, że będzie ono gościć UEFA EURO U21. Jej pierwszym wyborem była Hiszpania, ale ponieważ spóźniła się ze zgłoszeniem, los przydzielił jej Macedonię. Na co dzień jest lektorką języków obcych, a doświadczenie związane z piłkarskimi imprezami zdobywała m.in. podczas finału Ligi Mistrzów w Berlinie (2015), gdzie była wolontariuszką.

Ivan Jato Mourelo – Hiszpania
Świetnie zna Gdynię, ponieważ mieszka w niej o 2010 roku. Jak większość Hiszpanów uwielbia futbol – bez problemu przywołuje piękne wspomnienia związane właśnie z piłką nożną. Przyznaje, że już nie może doczekać się rozpoczęcia turnieju, a możliwość pełnienia funkcji ambasadora swojego kraju jest dla niego wielkim zaszczytem.

Rodrigo Mendes – Portugalia
Portugalczyk, mieszkający i pracujący w Gdyni. Kibic reprezentacji i Sportingu Lizbona. Piłkarską pasję chce wykorzystać podczas UEFA EURO U21. Kto wie, może przy okazji spotka się z jednym ze swoich idoli, występujących w barwach portugalskiej reprezentacji U21?

Kamilę, Ivana i Rodrigo będziecie mogli spotkać nie tylko na meczach, ale również podczas licznych atrakcji, które w Gdyni towarzyszyć będą Mistrzostwom Europy (więcej informacji TUTAJ).

[Not a valid template]

Aktualności