Pracowity tydzień sprintera Przemysława Słowikowskiego

bf56f43d1baaa3bdfa1fa8d5cb4aec91_XLBardzo „pracowicie” spędził mijający tydzień sprinter WKS Flota Gdynia Przemysław Słowikowski. W dniach 28 i 30 stycznia Przemek brał udział w 2-ch halowych mityngach lekkoatletycznych w Austrii: Indoor-classic-vienna i Gugl Indoor – Linz.

W pierwszym mityngu 28 stycznia Przemek startował w biegu na 60m i 200m. W eliminacjach biegu na 60m zajął I miejsce z nowym rekordem życiowym: 6,88s. Startując w finale B zajął I miejsce poprawiając życiówkę na 6,86s. Na zakończenie mityngu odbyły się biegi na dystansie 200m w seriach na czas. W pierwszej serii startował najszybszy obecnie Polak na tym dystansie Karol Zalewski. Wygrywając swoją serię olsztynianin wynikiem 20,96s poprawił rekord życiowy, który jest jednocześnie najlepszym wynikiem Europie na tym dystansie. Startując w 5 serii Przemysław Słowikowski uzyskał czas 21,47s co było 3 wynikiem wiedeńskiego mityngu.

Uzyskany przez naszego zawodnika wynik jest w chwili obecnej 3 wynikiem w kraju i dobrym prognostykiem na zbliżające się w końcu lutego Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Sopocie.

30 stycznia kolejne zawody odbyły się na pięknej lekkoatletycznej hali w Linzu. Tym razem Przemek wystartował tylko w biegu na 60m i w eliminacjach uzyskał 6,92s.Wynik ten wystarczył do zakwalifikowania się do finału B, w którym zawodnik naszego Klubu zajął III miejsce uzyskując 6,88s.

Aktualności