Rejsy z „Gdynią na fali”

Po entuzjastycznie przyjętym przez mieszkańców Gdyni Rodzinnym Pikniku Żeglarskim, który odbył się 10 czerwca w gdyńskiej marinie, czas na kolejną dawkę praktyki żeglarskiej. W sezonie wakacyjnym program „Gdynia na fali” nie zwalnia tempa i już od 30 czerwca, podczas trwających regat Volvo Gdynia Sailing Days, zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów na rejsy jachtem żaglowym po wodach Zatoki Gdańskiej.

Rejsy skierowane są do osób dorosłych i dzieci w wieku od 3 lat. Nie jest potrzebne doświadczenie żeglarskie. Pod okiem instruktorów żeglarstwa, będzie można pożeglować na komfortowych i bezpiecznych jachtach, które wzięły udział w Rodzinnym Pikniku Żeglarskim.

Wypłynięcia odbywają się o każdej pełnej godzinie codziennie od 30 czerwca godz. 10:00, do godzin wieczornych (w zależności od zainteresowania). Czas trwania rejsu 1 godzina. Jacht cumuje do nabrzeża w Marinie Gdynia przy żółtym żurawiu blisko wejścia na plażę. Bilety do nabycia w kasie przy stanowisku jachtu od 30 czerwca godz. 9:30. Cena rejsu: 60zł/ 1 osoba. Możliwe są zapisy grupowe do 7 osób.

Na pokład można zabrać mały plecak z cieplejszymi ubraniami. Warto wziąć cieplejszą bluzę lub kurtkę przeciwwiatrową i koniecznie wygodne obuwie na płaskiej podeszwie. Środki bezpieczeństwa zostaną udostępnione na jachcie.

Jednocześnie na stoisku „Gdynia na fali”, zlokalizowanym na plaży przy kładce dla pieszych i placu zabaw w dniach 30.06 – 1.07 będzie można dowiedzieć się więcej o programie „Gdynia na fali” oraz wziąć udział w konkursach i dodatkowych atrakcjach, w których do wygrania będą zniżki na rejsy jachtem.

Przypomnijmy, że głównym celem programu „Gdynia na fali”  jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

Aktualności