Rodzinny piknik żeglarski zwieńczył „Gdynię na fali”

Kolejna edycja programu edukacyjnego „Gdynia na fali” dotarła do portu. W wyjątkowej, morskiej przygodzie wzięło udział prawie 2 000 uczniów i przedszkolaków. Jej zwieńczeniem był rodzinny piknik żeglarski, który w niedzielę 10 czerwca odbył się w Marinie Gdynia. Atrakcji nie brakowało!

Liczni uczestnicy pikniku bawili się i uczyli jednocześnie. Całe rodziny mogły skorzystać m.in. z darmowych rejsów po Zatoce Gdańskiej, zabaw i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, lekcji żeglarstwa czy zwiedzania jachtu „Copernicus”, który już wkrótce popłynie w prestiżowych regatach Volvo Ocean Race. W imprezie współuczestniczyły gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie.

– Młodzi gdynianie, którzy wzięli udział w tej fantastycznej zabawie i edukacji, teraz, podczas wakacji, mogą czuć się bezpieczniej. Bardzo cieszę się, że program „Gdynia na fali” tak znakomicie się rozwija i z pewnością będziemy go kontynuować. Każdy gdynianin powinien wiedzieć, jak zachowywać się nad wodą – zapowiada prezydent Wojciech Szczurek, który podczas pikniku wręczył dyplomy zwycięzcom konkursu „Bezpiecznie nad wodą”. 
Konkurs odbył się w ramach programu „Gdynia na fali”, a najlepszy filmik dotyczący właściwego zachowania na plaży oraz podczas kąpieli w morzu przygotowała klasa IA ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdyni. W nagrodę udadzą się w rejs statkiem ratowniczym Kwazar.

– Gdynia na fali to projekt dedykowany najmłodszym. Kolejna edycja zakończyła się wielkim sukcesem! Udało nam się przekazać mnóstwo ważnych informacji i już nie możemy się doczekać nowego roku szkolnego – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk, który w pikniku uczestniczył wraz z całą rodziną.
 
Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.
W programie wzięło udział prawie 2 000 dzieci. „Gdynia na fali – edukacja żeglarska” przyciągnęła do Mariny Gdynia 1500 dzieci z 13 szkół podstawowych oraz 12 przedszkoli. Natomiast do projektu „Gdynia na fali – bezpieczeństwo nad wodą” przystąpiło 370 dzieci z 16 szkół podstawowych.

Aktualności