Seniorzy aktywnie spędzili piątek w Gdyńskim Centrum Sportu

Dzien Aktywnego Seniora gdyniasport.pl 05O tym, że każdy senior powinien dbać o swoje zdrowie wiedzą wszyscy. A jak zmotywować osoby starsze do aktywności fizycznej? Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć podczas Dnia Aktywnego Seniora organizowanego przed Gdyńskie Centrum Sportu.

Pomysł na realizację takiego wydarzenia zrodził się z obserwacji potrzeb seniorów przybywających coraz liczniej na darmowe zajęcia Gdyńskiego Poruszenia. Inspiracją był także międzynarodowy projekt Sport Evolution, który wpisuje się w założenia programu „Uczenie się przez całe życie” Partnerskie Projekty Comenius Regio. Inicjatywa zakłada aktywizację lokalnego społeczeństwa do sportu.

W ramach Dnia Aktywnego Seniora zorganizowane zostały zajęcia pilatesu, zumby, fitnessu, tai chi oraz jogi, które poprowadzili wykwalifikowani instruktorzy znani uczestnikom Gdyńskiego Poruszenia. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie gdyż aktywności dostosowane były do możliwości każdego uczestników.

Nie zabrakło kącika gier, z tenisem stołowym i piłkarzykami, a także ciepłej kawy i herbaty. Centrum Medyczne Synexus przeprowadziło bezpłatne badania profilaktyczne, a o zasadach zdrowego odżywiania można było dowiedzieć się z prelekcji  Klubu Zdrowego Stylu Życia..

 – To było niesamowite uczucie widzieć wielu ćwiczących i radosnych seniorów. Cieszymy się, że udało nam się przekonać tyle osób do przyjścia i wspólnego aktywnego spotkania – zachwyca się Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

– Regularnie obserwujemy wzrost znaczenie sportu i aktywności osób dojrzałych wiekowo podczas organizowanych przez nas zajęć Gdyńskiego Poruszenia. Dlatego też regularnie staramy się organizować zajęcia rekreacyjne w naszym mieście skierowane właśnie do seniorów – dodaje.

W ramach prezentu dla aktywnych seniorów w najbliższym czasie w ramach Gdyńskiego Poruszenia rozpoczną się nowe, wtorkowe zajęcia Joga dla Seniora.

Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 15.00 – Gdyńskie Centrum Sportu ( Sala Fitness ).

[Not a valid template]

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Partnerskie Projekty Comenius Regio.

 

Aktualności