Sport po 60-tce? Tak!

Gdyńskie Poruszenie - Fitness SenioraNiezależnie od wieku i sprawności fizycznej zapraszamy wszystkich miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia w ramach Gdyńskiego Poruszenia.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do niedzieli w obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. W jesiennym programie Gdyńskiego Poruszenia można znaleźć m.in.: pilates, zumbę, fitness, jogę, indor cycling, nordic walking, zajęcia dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych ruchowo.

Każdy gdynianin może sprawdzić, jaki rodzaj wysiłku fizycznego odpowiada mu najbardziej. Wystarczy wygodnie się ubrać, wyjść z domu i na własnej skórze przekonać się, że porcję endorfin, radości i samozadowolenia możemy uzyskać już po krótkim biegu czy marszu.

GCS zaprasza na bezpłatne zajęcia szczególnie seniorów. Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o naszym zdrowiu. Systematyczne ćwiczenia pozwalają opóźnić proces starzenia się organizmu, gwarantują utrzymanie siły mięśni i elastyczności stawów, zapobiegają bądź likwidują bóle kręgosłupa, chronią przed osteoporozą i przyczyniają się do zwiększenia gęstości masy kostnej, wzmacniają również serce.

W ramach Gdyńskiego Poruszenia przygotowaliśmy cztery rodzaje zajęć sportowych skierowanych do seniorów:

– W poniedziałki o godz. 11:30 (Hala Lekkoatletyczna) odbywa się Fitness dla Seniora.

– We wtorki o godz. 15:00 (Salka Fitness) zapraszamy na Jogę dla Seniora.

– W środy o godz. 10:00 (Salka Fitness) można wziąć udział w Pilatesie dla Seniora.

– W soboty o godz. 10.30 (Salka Fitness) odbywają się zajęcia Zumby dla Seniora.

Więcej informacji na podstronie projektu [KLIKNIJ TUTAJ].

Aktualności