Cztery dzielnice z nowymi obiektami sportowymi

Dąbrowa, Mały Kack, Oksywie oraz Pogórze – to dzielnice Gdyni, które już mają lub lada chwila cieszyć się będą pachnącymi nowością, wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi. Wartość tych czterech inwestycji wyniosła blisko 1,5 miliona złotych.

Nowa Dąbrowa
W rozpoczynającym się lada chwila nowym rok szkolnym uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gdyni będą mogli użytkować świeżo oddaną, czterotorową bieżnię sprinterską o długości ponad 100 metrów. Powstała w miejscu żużlowej poprzedniczki wraz z małą architekturą oraz wykonaniem nawierzchni utwardzonej z kostki brukowej i umożliwia teraz komfortowe uprawianie sportów lekkoatletycznych.

Wartość inwestycji to 295 314,08 złotych.
Nieustannie rozwijamy sportową Gdynię. Zależy nam, by nie tylko powstawały zupełnie nowe obiekty, ale także te nieco starsze odzyskiwały blask. Przyszkolne bieżnie czy hale są równie ważne, jak wielkie areny, z których korzystają gdyńskie kluby. W końcu w dzielnicach wszystko się zaczyna – to tam rodzą się wielkie talenty. Chcemy, aby gdyńska młodzież rozwijała swoje pasje i dbała o zdrowie w jak najlepszych warunkach – podkreśla wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Spokojna realizacja

Nowym obiektem mogą pochwalić się także mieszkańcy Małego Kacka. Przy ul. Spokojnej powstało wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Wyposażone zostało w niezbędny sprzęt, tj. kosze do koszykówki i bramki oraz zyskało linie do wybranych dyscyplin sportowych. Obiekt ogrodzony został piłkochwytem.

Całkowity koszt realizacji inwestycji, która stała się faktem dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, wyniósł 257 702,00 zł. Projekt uzyskał 1483 głosy.

Rewitalizacja na Pogórzu

Co więcej, w połowie października zakończy się remont obiektu przy Szkole Podstawowej nr 43. Mieszkańcy Pogórza korzystają z boiska przy ulicy Porębskiego od 2008 roku. Teraz będą mieli do dyspozycji obiekt o powierzchni 2244 m² z podbudową z przepuszczalnego dla wody podkładu elastycznego shockpad  wraz z wyłożeniem trawy syntetycznej o wysokości 50 milimetrów.

Elastycznymi nakładkami zabezpieczone zostaną betonowe obrzeża boiska. Zamontowane zostanie również nowe ogrodzenie wraz z piłkochwytami o wysokości czterech metrów, a także nowe bramki aluminiowe. Przy boisku staną trybuny, które pomieszczą 200 osób. Teren wokół pola gry zostanie uporządkowany oraz uzupełniony o małą architekturę i chodnik z kostki brukowej.
– Boisko przy ulicy Porębskiego jest chętnie użytkowane, głównie przez mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, stąd też po 10 latach przyszedł czas na gruntowny remont obiektu. Już za trzy miesiące będzie można grać tam w piłkę na zupełnie nowej nawierzchni. Wierzę, że boisko wciąż będzie „żyło” od rana do wieczora, a korzystanie z niego dostarczy jeszcze więcej przyjemności – kończy Marek Łucyk.

Wartość ostatniej z inwestycji wynosi 728 011,32 złotych.

Czas na Żeglarzy
Kompletną metamorfozę przejdzie obiekt znajdujący się przy ulicy Żeglarzy. W miejscu boiska o nawierzchni z kostki brukowej pojawi się jego poliuretanowa bliźniaczka. Dodatkowo, wykonane zostaną betonowe obrzeża, a także nawierzchnia żwirowa. Renowacje przejdą piłkochwyty, a zupełnie nowością będą ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.

Zakończenie przebudowy boiska przewidziano na początek października bieżącego roku. Wartość wynosi 191.880,00 zł.

Co ważne, jest to dopiero pierwszy etap inwestycji przy ul. Żeglarzy. 
Chcemy, aby mieszkańcy Oksywia mieli możliwość aktywnego wypoczynku, a przy tym mieli wybór, dlatego już w najbliższym czasie rozpoczniemy budowę siłowni zewnętrznej. Następnym krokiem będzie powstanie placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców miasta – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Gdynia odNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 8.1.1 Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta – Mechanizm ZIT).

Aktualności