Sportowe pożegnanie wakacji 2018

„Aktywne Lato 2018” powoli dobiega końca. Tradycyjnie zwieńczeniem sezonu letniego w Gdyni będzie sportowy festyn „Pożegnanie wakacji”, przygotowany specjalnie dla mieszkańców i turystów. Impreza rozpocznie się w sobotę 25 sierpnia, o godzinie 10:00, na gdyńskiej plaży miejskiej. Wstęp wolny.

W programie festynu Gdyńskie Centrum Sportu przygotowało mnóstwo atrakcji. Tory przeszkód, strefę pneumatycznych zjeżdżalni, symulator deski surfingowej, tor skimboardingowy, megapiłkarzyki czy megaklocki – to tylko niektóre ze stanowisk z grami i zabawami zorganizowanymi dla najmłodszych. Co więcej, miłośnicy kreatywnego spędzania wolnego czasu będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Centrum Nauki Experyment. 

Tradycyjnie już podczas festynu nie zabraknie turniejów sportowych. Do udziału zapraszamy miłośników siatkówki plażowej (OPEN oraz młodzież) oraz beach soccera (OPEN), którzy chcieliby stanąć w szranki i sprawdzić się na tle rywali. Dodatkowo, chętni będą mogli uczestniczyć w zajęciach zumby i fitnessu. 

Nowością podczas tegorocznej imprezy będzie stanowisko „Lata z Radiem”. Tzw. strefa relaksu otwarta będzie od godziny 10 do 19. Prowadzone będą w niej gry i animacje, przygrywać będzie DJ, a wszyscy chętni będą mogli zajrzeć do sklepu, w którym będzie można kupić wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia i NCK. Spore grono zainteresowanych powinna przyciągnąć również strefa atrakcji Multimedia. 

– Festyn „Pożegnanie wakacji” to prawdziwa kumulacja plażowych atrakcji – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Akcja „Aktywne Lato” na dobre przyjęła się wśród mieszkańców Gdyni i turystów. Zainteresowanie naszymi letnimi propozycjami było ogromne. Myślę, że podczas wakacji w Gdyni nikt nie może narzekać na nudę. Zbliżające się wydarzenie będzie idealnym podsumowaniem kolejnego, niezwykle udanego sezonu – dodaje.

W czasie trwania festynu, na plaży w Śródmieściu toczyć się będą zmagania pływaków w Gdynia Baltic Challenge, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Na festynie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów: hematologa, onkologa i dermatologa. Będą z nami również ratownicy medyczni, którzy uczyć będą podstaw pierwszej pomocy. Każdy chętny będzie miał możliwość wykonania badań: ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu. 

Rodzinny festyn „Pożegnanie wakacji” jest zwieńczeniem cyklu zajęć sportowych „Aktywne Lato”, który odbywa się przez cały sezon letni od 16 czerwca aż do 2 września na plaży Śródmieście w Gdyni. Każdego dnia wykwalifikowani instruktorzy organizowali turnieje siatkówki dla miłośników sportów plażowych. Na najmłodszych czekały atrakcyjne zajęcia w specjalnej strefie z animatorami.

 

Aktualności