Strzały na treningu Gdyńskiego Poruszenia

DSC_8330_wynikNa treningu Gdyńskiego Poruszenia padły… strzały. Jednak bez obaw! Wszystko w ramach zajęć prowadzonych przez biathlonistów z UKS Gromik, którzy byli gospodarzami czerwcowego spotkania.

Biathloniści przygotowali dla przybyłych nietypowy zestaw aktywności, który obejmował marsz lub bieg (w zależności od preferencji) na orientację oraz strzelanie z wiatrówki do celu.

Każdy ćwiczący musiał odnaleźć specjalnie przygotowane punkty rozsiane w obrębie Kamiennej Góry. Przed rozpoczęciem marszu uczestnicy otrzymali specjalne karty, a także mapki terenu.

– Trening Gdyńskiego Poruszenia z biathlonistami w założeniu miał różnić się od dotychczasowych spotkań. Tym razem uczestnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, lecz także sprytem, orientacją w terenie oraz umiejętnością prawidłowego odczytywania mapy – mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR.

Całość zakończyło strzelanie ze sportowej wiatrówki w pozycji leżącej, które odbyło się na specjalnie przygotowanym, bezpiecznym torze strzeleckim. Każdy zainteresowany mógł wystrzelić pięć razy i chociaż z celnością bywało różnie, to pozytywnych emocji nie zabrakło.

Kolejny trening Gdyńskiego Poruszenia odbędzie się w Adventure Park Gdynia równo za miesiąc – 30 lipca 2014 r. (środa) o godzinie 18:00. Zapraszamy!

[Not a valid template]

Aktualności