Sukcesy Oli Melzackiej w klasie 29er

zagleOla Melzacka (YKP Gdynia/Gdynia Sailing Team) razem z załogantem Kajetanem Jabłońskim zajęli 6 miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy EUROSAF w klasie 29er.

Sezon 2014 to pierwsze kroki Oli Melzackiej w klasie 29er. Po latach sukcesów w jednoosobowym Optimiscie, w którym w ubiegłym roku Ola zdobywała złote medale Mistrzostw Polski (indywidualnie i drużynowo), przyszedł czas kolejnych wyzwań ze znacznie większą i szybszą (a na dodatek dwuosobową) klasą 29er. Partnerem w załodze został kolega klubowy Kajetan Jabłoński. Podczas tegorocznej edycji Volvo Gdynia Sailing Days załoga pokazała swój olbrzymi potencjał zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski!

Zaledwie kilka dni później rozpoczęła się główna z tegorocznych imprez, będąca dodatkowo pierwszą imprezą rangi mistrzowskiej w karierze Oli i Kajtka. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Eurosaf przebiegały ze zmiennym szczęściem – po niezbyt udanym początku i dyskwalifikacji pierwszego dnia zawodów, każdy kolejny dzień był już coraz lepszy w wykonaniu załogi YKP Gdynia. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęli bardzo dobre 6 miejsce, natomiast w grupie załóg mieszanych, w których to kobieta jest sternikiem wyśmienite 3 miejsce!