Szymon Jasiński Akademickim Wicemistrzem Polski w Judo

Sz. Jasinski 2Szymon Jasiński po zdobyciu medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów odniósł swój kolejny sukces tym razem w zawodach seniorskich, zdobywając srebrny medal w kategorii do 66 kilogramów Akademickich Mistrzostw Polski.

Tegoroczna edycja zgromadziła bardzo liczną obsadę, w niektórych kategoriach rywalizowało po 50 studentów . Są to bardzo ważne zawody dla tej grupy zawodników. Letnia Uniwersjada będzie odbywać się w tym roku na Tajwanie, zachęciło to reprezentantów kraju by licznie zjawili się na starcie aby ubiegać się o nominacje do tej imprezy .

Szymon w ćwierćfinale pokonał Wice-mistrza Polski Seniorów z ubiegłego roku Bartłomieja Garbacika z katowickiego AWF-u, a w finale nieznacznie dopiero po dogrywce uległ Wrocławianinowi Arkadiuszowi Makarewiczowi. Z postępów Szymona najbardziej zadowolony jest ojciec , a zarazem trener Andrzej Jasiński .

Sz. Jasinski 1W tym roku postawiono na inny sposób przygotowań Szymona do sezonu, zaczął od  obozu w Żywcu, później  poleciał wraz ze swoim kolegą klubowym Tomaszem Zielskim do Azerbejdżanu gdzie trenowali z reprezentantami tego kraju. Widać to przyniosło oczekiwany sukces . Gratulacje!

Aktualności