Takiego treningu jeszcze nie było! Rozpoczęliśmy Gdyńskie Poruszenie 2014

gp_luty-14_wynikTakiego treningu jeszcze w Gdyni nie było. Rozgrzewka prowadzona przez rugbistów RC Arka Gdynia, bieg i marsz w niedostępnych na co dzień zakamarkach Gdyńskiego Forum Sportu, finisz na murawie Stadionu Miejskiego… a przede wszystkim solidna dawka endorfin na rozpoczęcie nowego sezonu aktywności fizycznej! Nie byłeś – masz czego żałować!


Rozgrzewka, czyli nie taki diabeł straszny…
Rugbistów Arki, wielokrotnych mistrzów i wicemistrzów Polski, trudno nazwać oseskami. Stąd też wiele osób z niepokojem wyczekiwało przedtreningowej rozgrzewki. Jak się okazało – zupełnie niesłusznie. Sportowcy postanowili bowiem oszczędzić uczestników Gdyńskiego Poruszenia i zaserwować im jedynie część ćwiczeń, które wykonują w ramach regularnych treningów. Nie oznacza to jednak, że było nudno! Pompki, podania, skipy i ćwiczenia z workami treningowymi w zupełności wystarczyły, aby każdy z przybyłych solidnie przygotował się do biegu lub marszu, a jednocześnie poczuł przypływ pozytywnej energii.

W blasku reflektorów

Po rozgrzewce uczestnicy przekazani zostali pod opiekę trenerów biegania i nordic walking (niezastąpione – Iwona Suchenia oraz Magda Szelezińska), a następnie ruszyli w trasę wiodącą prosto na Stadion Miejski. System oświetleniowy o mocy ponad 2000 lx, potężna przestrzeń i podniosła muzyka rozbrzmiewająca w tle – wszystko to sprawiło, że każdy z uczestników mógł poczuć się jak gwiazda sportu… oczywiście o ile znalazł czas, bowiem trenerki nie dawały za wygraną i prezentowały coraz to nowe ćwiczenia aerobowe oraz rozciągające. Całość zakończył rozluźniający spacer (wśród biegaczy – trucht) z powrotem do punktu startu, czyli Narodowego Stadionu Rugby.

Sukces sportowej Gdyni
Pierwszy trening w ramach Gdyńskiego Poruszenia 2014 spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni. Łącznie zgromadził kilkudziesięciu fanów nordic walking i biegania, którzy mogli nie tylko solidnie poćwiczyć, lecz także od podszewki poznać najbardziej sportową część swojego Miasta.

Warto również dodać, że każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a najmłodszy uczestnik – sześcioletnia Natalia – zegarek sportowy. Następne spotkanie już 26 marca 2014 roku o godzinie 18:00. Gdzie i z kim? Śledźcie stronę www.gdyniasport.pl. Do zobaczenia!

[Not a valid template]

Aktualności