Taniec irlandzki roztańczy Gdynię

W ostatni weekend miesiąca, Gdynia już po raz piąty będzie gospodarzem zmagań najlepszych tancerzy z Europy i Azji. Podczas Międzynarodowych Zawodów Tańca Irlandzkiego ISTA Feis 2019 zawodnicy powalczą o trofea, medale, awanse i miejsca na podium, a wszystkie zmagania oceniać będą znakomici sędziowie z Wielkiej Brytanii – Adrian Steward i Lauren Stapleton. Zapraszamy 28 i 29 września od godziny 9:00 do VI LO przy ul. Kopernika 34.  Wstęp bezpłatny. 

Taniec irlandzki to pokaz kunsztu, energii, siły i piękna, łączący w sobie wszystko, co najlepsze w sporcie, tańcu i muzyce. Widowiskowe popisy najlepszych tancerzy na długo zapadną w pamięć, a piękne stroje i niesamowite umiejętności nie pozostawią nikogo obojętnym.

Całe zawody odbędą się w rytmie tradycyjnej muzyki irlandzkiej granej na żywo przez szkockiego muzyka – Williama Patersona.
– Gdynia już piąty rok z rzędu może poszczycić się, że jest gospodarzem tak niezwykłego wydarzenia. Taniec irlandzki na dobre zagościł już w sportowo-kulturalnym kalendarzu miasta – mówi Jakub Furkal, organizator wydarzenia.

ISTA Feis Gdynia 2019 to świetna okazja, by poczuć ducha rywalizacji, ale również podziwiać talent, szybkość i niespotykaną sprawność. Atmosfera na zawodach tańca irlandzkiego jest zawsze przyjazna i radosna, dlatego każdy widz podczas zawodów niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Tańce solowe i grupowe oraz mnogość kategorii zapewnią rozrywkę dla całej rodziny.
– Na parkietach hali sportowej zobaczymy blisko 150 tancerzy z ośmiu krajów europejskich m.in. z Francji, Niemiec, Finlandii, Norwegii oraz oczywiście z Polski. Zawodnicy będą w różnym wieku – najmłodszy z nich ma chyba 5 lat, a najstarszy zawodnik jest studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jednym słowem będzie pełne spektrum wiekowe jak i pełne spektrum umiejętności, gdyż zaprezentują się zarówno tancerze początkujący, jak i mistrzowie – mówi Anna Tillak, organizatorka wydarzenia.

Zawody ISTA Feis rozgrywane będą zgodnie z zasadami i pod patronatem Komisji Tańca Irlandzkiego w Dublinie (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha – CLRG) oraz europejskiej organizacji tanecznej Registered Teachers Mainland Europe (RTME). W ramach Międzynarodowych Zawodów Tańca Irlandzkiego ISTA Feis Gdynia 2019 odbędą się konkurencje na wszystkich poziomach zaawansowania (Beginner, Primary, Intermediate oraz mistrzowska kategoria Open).

Zawodnicy z Polski już od wielu lat doceniani są na zawodach organizowanych na całym świecie. Tym razem, to świat przyjedzie do Polski. Warto wesprzeć reprezentację Polski, dopingując tancerki i tancerzy, którzy przyjadą walczyć o najwyższe noty. Zwłaszcza, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorami zawodów jest Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA i Fundacja Oderwij się. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Aktualności