Tenis na plaży – w Gdyni to możliwe!

Beach Tennis Comenius Regio Sport EvolutionJak na miasto z morza i marzeń przystało Plaża Miejska służy mieszkańcom nie tylko latem, ale i wtedy, kiedy za oknem robi się nieco chłodniej. 

 Tak właśnie było w połowie października, kiedy na plaży odbył się towarzyski turniej pokazowy plażowej odmiany tenisa, zorganizowany we współpracy z Gdyńską Akademią Tenisową. Gościem specjalnym była delegacja z francuskiej Dunkierki, która przebywała w naszym mieście w ramach projektu Sportu Evolution.

Beach Tennis to świetna forma aktywnosci, którą można uprawiać na plaży także w jesiennej, październikowej aurze. Stanowi on doskonałą formę rekreacji oraz jest idealną alternatywą do zajęć z zakresu wychowania fizycznego. Wszak wystarczy odrobina chęci! Zobaczcie sami:

Działania projektu Sport Evolution wspierają aktywizację lokalnego społeczeństwa poprzez sport w różnych strefach życia miejskiego. Zagadnienia poruszane w programie to między innymi niepełnosprawność, wykluczenia społeczne, równość kobiet i mężczyzn w sporcie, a także przeciwdziałanie rasizmowi. Odbywa się on w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Partnerskie Projekty Comenius Regio, którego zadaniem jest wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie.

Aktualności