Triathlon na RATY

Triathlon na RATYDzieci dla dzieci – charytatywnie! – to hasło przewodnie pierwszej edycji zawodów charytatywnych dla dzieci i młodzieży od 3 do 14 roku życia pod nazwą „Triathlon na Raty”. Patronat nad zawodami objął Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

„Triathlon na RATY” to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Jednym z głównych celów zawodów jest pokazanie triathlonu, jako fantastycznej dyscypliny sportu, która wszechstronnie rozwija od najmłodszych lat. Dodatkowo zawody mają za zadanie nauczyć dzieci wrażliwości oraz sztuki wspierania potrzebujących.

Triathlon składa się z trzech konkurencji sportowych: pływania, jazdy rowerem i biegania. Aby dzieciom łatwiej było zmierzyć się z tą dyscypliną, została ona podzielona na trzy oddzielne starty. Udział w całym cyklu zawodów pozwoli na ukończenie  prawdziwego triathlonu.

– 26.04.2014 – zawody pływackie

– 17.05.2014–  zawody rowerowe

28.06.2014 – zawody biegowe

Cała impreza będzie miała charakter festynu rodzinnego, czyli świetnej zabawy w gronie bliskich. Najmłodsze dzieci w wieku 3-4 lat, tak zwane TRI Bąbelki, startować będą wraz z rodzicami, co pozwoli na wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu. Na uczestników zawodów oraz ich rodziny i przyjaciół czekać będą dodatkowe atrakcje:

– gry i zabawy w STREFIE DZIECKA I RODZICA (tory przeszkód, konkurencje rodziców z dziećmi, przeciąganie liny i wiele innych);

– ścianka wspinaczkowa dla dzieci;

– malowanie twarzy;

– losowanie nagród o każdej pełnej godzinie.

Na  zawodach nie będzie przegranych, nie liczy się zwycięstwo, a sam udział, dlatego wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni medalami oraz upominkami. Dodatkowo wśród dzieci, które wezmą udział we wszystkich trzech imprezach sportowych zostaną wyłonieni najlepsi triathloniści całego cyklu zawodów „Triathlon na RATY”. Będą oni dodatkowo nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Podczas zawodów zostanie zorganizowana zbiórka produktów na rzecz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Gdyni.

Więcej informacji na stronie: www.triathlonnaraty.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Aktualności