Trzydniowe Święto Kuglarzy

żonglerzyVI Gdyński Weekend Kuglarski zbliża się wielkimi krokami. W dniach od 15 do 17 września z całej Polski do Gdyni zjadą najwięksi pasjonaci nowoczesnego kuglarstwa – żonglerzy, tancerze ognia, akrobaci i ekwilibryści.

Podczas trzech dni zlotu w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9) będzie można nie tylko podziwiać umiejętności artystów, ale również spróbować własnych sił podczas prowadzonych przez nich licznych warsztatów m.in. z żonglerki, tańca z ogniem, kręcenia hula-hop czy jazdy na monocyklach. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących, które po raz pierwszy zetkną się z alternatywnymi formami aktywności fizycznej tego typu.

Poza licznymi warsztatami towarzyszącymi Weekendowi Kuglarskiemu odbędzie się również pokaz typu Open Stage (Scena Otwarta), w czasie którego uczestnicy wydarzenia będą mogli przedstawić szerszej publiczności swoje umiejętności.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie sobotnia gala VI Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego, czyli przegląd etiud nowocyrkowych w wykonaniu gości specjalnych, artystów z całego kraju. Gala odbędzie się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni i potrwa około półtorej godziny. Bilet wstępu na galę kosztuje 10 złotych.

W niedzielę natomiast warsztatom towarzyszyć będą Igrzyska Kuglarskie, w czasie których wyłonieni zostaną najbardziej waleczni żonglerzy, nakręcone hula hopistki i wytrwali monocykliści.

VI Gdyński Weekend Kuglarski organizują Laboratorium Innowacji Społecznych i Fundacja Ale Cyrk!, trójmiejscy pasjonaci sztuki Nowego Cyrku, czyli cyrku bez zwierząt, opartego na ludzkich umiejętnościach i będącego nie tylko formą prezentacji talentu, ale również środkiem artystycznego wyrazu.

Więcej informacji o Weekendzie Kuglarskim można znaleźć TUTAJ.

Aktualności