Udane warsztaty dla rodziców

Dnia 30.11.17 r. oraz 7.12.17 r. o godz. 10:00 w Gdyńskim Centrum Sportu odbyła się specjalna edycja zajęć dla rodziców z dziećmi: „Mama, Tata i Ja”. Spotkania zostały wzbogacone o warsztaty.

Obydwa warsztaty miały charakter teoretyczno – praktyczny. Pierwszy dotyczył automasażu. Poza przekazaniem najważniejszych wiadomości, wskazówek oraz zalet wynikających z automasażu, rodzice mieli okazję brać czynny udział w zajęciach i samodzielnie weryfikować przekazywaną wiedzę na sobie w praktyce. Z uwagi na brak czasu, co w szczególności dotyka młodych rodziców i możliwości, aby regularnie uczęszczać na sesje do masażysty. Warsztat umożliwił zdobycie podstawowej wiedzy w zakresie automasażu.

Drugi warsztat dotyczył rozstępu mięśni prostych brzucha po ciąży i po porodzie. Wstępnie uczestniczki wysłuchały najważniejszych informacji, a następnie rozpoczęły część praktyczną, gdzie prowadząca wraz z „asystentką” zaprezentowała technikę badającą sam rozstęp oraz efektywny trening zapobiegający i niwelujący omawiany proces. Następnie uczestniczki zastosowały uzyskaną wiedzę w praktyce.

Dzięki stworzeniu możliwości przez Gdyńskie Centrum Sportu przeprowadzenia warsztatów uczestniczki mogły zgłębić wiedzę i nabyć umiejętności w  zakresie automasażu oraz rozstępu mięśni prostych brzucha po ciąży i po porodzie, który jest tematem pomijanym i trudno zdobyć wartościowe informacje, mimo tego, że dotyka on bardzo wielu kobiet.  Wszystkim uczestniczkom należą się serdeczne podziękowania za przybycie, czynny udział oraz przesympatyczną atmosferę.

Galeria projektu

Aktualności