Udany żeglarski weekend gdyńskich zawodników

Gdynia na faliW Gdańsku (Górki Zachodnie) od czwartku rozgrywano Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Zawody nie tylko wieńczące sezon regatowy w kraju ale także determinujące składy kadr narodowych na kolejny jakże istotny sezon. Już w 2015 r. rozpoczynają się bowiem kwalifikacje olimpijskie do Igrzysk 2016 roku w Rio de Janeiro. 

Bardzo ciekawa rywalizacja rozegrała się w klasie Laser, gdzie Maciej Grabowski (YK Stal Gdynia) Mistrz Polski 2012 r., od pierwszego wyścigu zawzięcie rywalizował z Kacprem Ziemińskim (SEJK Pogoń Szczecin) Mistrzem Polski z 2013 roku. Grabowski reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w klasie Laser już trzykrotnie, natomiast Ziemiński ma na swoim koncie już 2 starty olimpijskie, w tym w klasie Laser w 2012 r. w Londynie.

W Gdańsku już od pierwszych metrów wiadomo było, że walka o złoty medal rozegra się między tymi dwoma zawodnikami. Po pierwszym dniu prowadził Ziemiński, drugiego dnia Grabowski wygrał  wszystkie wyścigi i to on znajdował się na prowadzeniu. Bardzo ciekawe wyścigi rozegrały się trzeciego dnia regat podczas silnego sztormu. Kacper Ziemiński znowu znalazł się na prowadzeniu i podczas niedzielnego wyścigu medalowego nie udało się Maciejowi Grabowskiemu nadrobić tej kilku punktowej straty z dnia poprzedniego.

Wyśmienicie w regatach żeglował także zawodnik Gdynia Sailing Team Filip Ciszkiewicz. Pomimo małej przygody w sobotę, która zakończyła się dyskwalifikacją z jednego z biegow Filip bardzo skutecznie finiszował w niedziele, by ostatecznie stanąć na najniższym stopniu Mistrzostw Polski Seniorów. To największy jego dotychczasowy sukces w klasie olimpijskiej! Dodatkowo Filip obronił także zdobyty w ubiegłym roku tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski.

Gdynia na fali2W klasie 470 po zakończeniu przygody z młodzieżową 420ką wystartowały po raz pierwszy Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska. Nasze multimedalistki klasy 420 w klasie olimpijskiej nie mają wogóle doświadczeń, tym bardziej cieszy dobra żegluga w niezmiernie trudnych warunkach silnego wiatru. W kategorii młodzieżowej dziewczyny zdobyły srebrne medale w klasyfikacji kobiet!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aktualności