Umowa podpisana. Wymiana murawy na NSR wystartuje 21 maja

Niebawem ruszą prace remontowe na Narodowym Stadionie Rugby. Gdyńskie Centrum Sportu i firma Panorama podpisały umowę, według której już 21 maja rozpocznie się wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy, ale także elementów wyposażenia. Zakończenie modernizacji nastąpi na początku lipca. Obecna, syntetyczna murawa NSR trafi na boiska sześciu gdyńskich placówek oświatowych.

Termin rozpoczęcia prac remontowych na Narodowym Stadionie Rugby podparto wcześniejszymi ustaleniami z przedstawicielami klubów na co dzień korzystających z obiektu. Ostatecznie zadecydowano, że modernizacja płyty boiska wystartuje 21 maja.

Termin ten jest korzystny z uwagi na organizację treningów sportowców, zajęcia uczniów oraz na warunki atmosferyczne, których określony charakter jest konieczny do uzyskania niektórych gwarancji – mówi Marek Łucyk dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które jest administratorem obiektu.

Za wymianę murawy odpowiadać będzie firma Panorama. Poza murawą, wymienione zostaną także betonowe obrzeża boiska, a warstwa stabilizująca pod jego nawierzchnią zostanie wyrównana i uzupełniona. Zamontowane zostaną również m.in. nowe bramki do piłki nożnej i rugby, siatki za nimi, czyli tzw. piłkochwyty, chorągiewki oraz wiaty dla zawodników rezerwowych. Planowane jest także ułożenie nowej maty elastycznej pod nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wyrównywanie nawierzchni z kostki betonowej okalającej płytę boiska.

Zgodnie ze złożoną ofertą i umową wykonanie zamówienia winno nastąpić do dnia 5 lipca 2018 r., zaś certyfikacja World Rugby Regulation 22 oraz FIFA QUALITY PRO do dnia 29 lipca 2018 r.

To kolejny ważny krok w kierunku udoskonalania infrastruktury gdyńskich obiektów. To nie tylko ukłon w stronę drużyn seniorskich występujących, ale także inwestycja przeprowadzona z myślą o młodych sportowcach, których rozwój jest sprawą priorytetową – dodaje Marek Łucyk, który uczestniczył w oficjalnym spotkaniu, na którym parafowano umowę.

Przypomnijmy, że modernizacja Narodowego Stadionu Rugby w 50 procentach dofinansowywana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Syntetyczna murawa obiektu przy ul. Kazimierza Górskiego 10 trafi na boiska przy Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Zielonej, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Staffa,  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Wejherowskiej, Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Słowackiego, Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Orłowskiej oraz Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Morskiej. Jeśli zgromadzony materiał pozwoli na stworzenie kolejnej płyty – wybrany zostanie następny obiekt szkolny.

Aktualności