Urodzinowy prezent dla gdyńskich kibiców [FOTO]

DSC_0048To była prawdziwa gratka dla gdyńskich miłośników sportu! W dniu urodzin miasta przed mieszkańcami otwarte zostały drzwi na Stadion Miejski. Z prezentu skorzystało ponad sto osób, które zarezerwowały bezpłatne wejściówki w ciągu zaledwie kilku godzin. 

Luty to miesiąc, w którym urodziny obchodzi nie tylko Gdynia, ale również tutejszy Stadion Miejski. 19 lutego minie dokładnie sześć lat od otwarcia nowego obiektu przy ul. Olimpijskiej. Z tej okazji gdynianie mogli odkryć zakamarki, do których zazwyczaj wstęp mają nieliczni. Można było np. stanąć w tunelu prowadzącym na murawę, czy przekonać się, w jakich warunkach pracują na stadionie dziennikarze.

Ci, którzy zjawili się  w piątek przy ul. Olimpijskiej 5 zapewniają, że było warto. – Zawsze oglądaliśmy stadion wyłącznie z wysokości trybun, dlatego dzisiejsza wycieczka była dla nas dużą atrakcją – mówi pani Paulina, która na dzień otwarty przyszła razem z pięcioletnim synem.
Pan Marek to wierny kibic Arki. – Cieszę się, że miałem możliwość poznać stadion „od kuchni”. To dobra rozgrzewka przed jutrzejszymi emocjami! – zauważa.

Już jutro na Stadionie Miejskim w Gdyni walkę w LOTTO Ekstraklasie wznowią zawodnicy Arki. O 20:30 podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zmierzą się z Legią Warszawa. Później meczowa karuzela rozkręci się na dobre – po zakończeniu rozgrywek ligowych, w czerwcu, na gdyńskiej murawie rywalizować będą uczestnicy Mistrzostw Europy UEFA U21 2017.

[Not a valid template]

Stadion Miejski w Gdyni spełnia kryteria UEFA ***, mieści ponad 15 139 widzów, posiada m.in.: podgrzewaną oraz nawadnianą murawę o wymiarach 105 m x 68 m, sztuczne oświetlenie o natężeniu 2000 lx, pomieszczenia sanitarne, administracyjne i gastronomiczne. Dwa lata temu gdyński obiekt uznany został za „Super Stadion” w plebiscycie portalu ekstraklasa.net, a pierwszoligowcy, w badaniu przeprowadzonym przez Polski Związek Piłkarzy, ocenili gdyńską nawierzchnię jako najlepszą spośród wszystkich, na których mieli okazję grać.

Aktualności