Weekendowe granie bez (większych) niespodzianek

Asseco i Arka II popisały się skuteczną i efektowną grą. Pierwszy zespół Arki – na remis, Bałtyk poniżej oczekiwań.

Asseco Gdynia – Kotwica Kołobrzeg 82-69
Gdynia Arena, piątek 28.03.14
Asseco w piątkowym spotkaniu z Kotwicą nie sprawiło niespodzianki i pewnie pokonało gości 82-69. W gdyńskim klubie najlepiej zaprezentował się A.J. Walton, który zdobył 27 punktów, tuż za nim uplasował się Fedor Dmitriev z dorobkiem 18 punktów. Spotkanie było również okazją do jubileuszu – po raz pięćsetny na parkiecie pojawił się Przemysław Frasunkiewicz.

Mecz z Kotwicą był dla gdynian szansą do przetestowania koszykarskiej „młodzieży” –Przemysław Żołnierewicz zaliczył dwie zbiórki, Filip Matczak zdobył cztery punkty, zaliczył trzy zbiórki i dwie asysty, a Roman Szymański dwa punkty i cztery zbiórki.

Bałtyk Gdynia – Cartusia Kartuzy 1:2
Narodowy Stadion Rugby, piątek, 28.03.14
W Bałtyku, niestety, bez większych zmian. Kolejna, szósta porażka na własnym boisku czyni walkę o utrzymanie w III lidze coraz bardziej skomplikowaną. Cartusia oddaliła się od Biało-Niebieskich o dziewięć punktów. Jedynego gola dla SKSu zdobył Roland Kazubowski. W drugiej połowie Cartusia wzięła się do odrabiania strat i po golach Hejdena i Czychowskiego ustaliła wynik na 1:2.

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 0:0
Stadion Miejski, sobota, 29.03.14
Mimo bezbramkowego wyniku mecz Arki z Sandecją mógł się podobać. Rzadko bowiem się zdarza, aby przyjezdni od początku preferowali otwartą grę, która z obydwu stron obfitowała dużą ilością okazji i strzałów na bramkę.

Po przerwie nowosądeczanie zostali jednak zepchnięci do głębokiej defensywy i skupili się na celebrowaniu przerw w grze, co po meczu z oburzeniem komentował trener Sikora. Arka mimo ciężkiego tygodnia grała z polotem i dużą chęcią do zwycięstwa, zabrakło jej jednak wykończenia.

Arka II Gdynia – Pomorze Potęgowo 2:0
Narodowy Stadion Rugby, niedziela, 30.03.14
Arka II Gdynia uratowała honor gdyńskich trzecioligowców. Żółto-niebiescy pewnie pokonali zespół z Potęgowa. Przy odrobinie szczęścia wynik mógł być jeszcze korzystniejszy – przez cały mecz goście byli cofnięci na swoją połowę i stawiali raczej na kontry. Dla Arki gole zdobywali Michał Nalepa oraz Maciej Wardziński.