Wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji za nami

OLYMPUS DIGITAL CAMERAObchody Światowego Dnia Serca na Bulwarze Nadmorskim i Plaży Miejskiej w Gdyni, które tradycyjnie odbywają się w ostatnią niedzielę września dobiegły końca.

Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych w połączeniu z piękną pogodą przyczyniły się do dużej frekwencji przybyłych. Poza takimi zabawami, jak trampolina Jumpcity i dmuchane place zabaw, dzieci mogły przejechać się pod okiem pracowników Ośrodka Hipoterapii na specjalnie wyszkolonych do pracy z dziećmi koniach.

Z kolei o godz. 12:00 rozpoczęło się dwugodzinne bicie wyzwania 1001 kcal w ramach programu Kobieta w biegu, na co tłumnie przybyły aktywne gdynianki. Pierwszą godzinę stanowiła taneczna rozgrzewka w rytmie zumby, zaś drugą ćwiczenia fitnessowe na uda i pośladki, zakończone tanecznym rozciąganiem. Następnym aktywnym elementem Światowego Dnia Serca w Gdyni były zajęcia zumby dla młodszych poprowadzone przez instruktorkę Studia Tańca The Salsa Kings. Na najlepszych czekały nagrody w postaci upominków od przedstawicieli projektu Kobieta w biegu oraz Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przez cały czas trwania obchodów wszyscy przybyli mieli możliwość sprawdzenia stanu swojego zdrowia za sprawą bezpłatnych badań, takich jak pomiar cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, BMI, wieku metabolicznego i wieLu innych. Chętni mogli także pomóc innym oddając krew dla potrzebujących, bądź wspomagając finansowo Gdyńskie Hospicjum.

Wszystkim przybyłym dziękujemy i już zapraszamy za rok!

[Not a valid template]

fot. Agata Kańtoch/gdyniasport.pl

Aktualności