Wizyta delegacji z Gdyni w Karlskronie w ramach współpracy międzynarodowej

Karlskrona 22-23 (3)W dniach 22-23 września delegacja z Gdyni odwiedziła przedstawicieli szwedzkich organizacji sportowych w Karlskronie. Spotkanie zorganizowane zostało przez stowarzyszenie SISU w regionie Blekinge, zajmujące się pomocą w kształceniu liderów klubów sportowych, współpracy pomiędzy nimi oraz pomocą w prowadzeniu klubu.

Z ramienia Miasta Gdynia na spotkaniach obecni byli reprezentanci Gdyńskiego Centrum Sportu, trenerzy z klubów Arka Gdynia oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Arka oraz reprezentacja Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. Podczas wizyty delegaci odwiedzili m.in. Arenę Rosenhol i Laboratorium Sportu, spotkali się z zarządem klubu piłkarskiego MJÄLLBY AIF z miasta Sölvesborg a także uczestniczyli w treningu pierwszej drużyny klubu.

Podczas licznych spotkań uczestnicy wymienili się doświadczeniami z zakresu zarządzania sportem i współpracą z klubami w regionie, upowszechnianiem aktywnego trybu życia wśród mieszkańców, wpływie aktywności fizycznej na zapobieganie rozwoju chorób cywilizacyjnych, a także metod kształcenia oraz trenowania dzieci i młodzieży w sporcie profesjonalnym.

Celem nadrzędnym wizyty było nawiązania międzynarodowej współpracy miast w obrębie sportu, zarówno na poziomie kooperacji klubów piłkarskich, jak i działań między organizacjami mających na celu upowszechnianie sportu, promowanie zdrowego stylu życia a także wymianę dobrych praktyk.

W najbliższym czasie planowana jest rewizyta przedstawicieli SISU w Gdyni.

Aktualności