Wojewódzki Finał Gimnazjady w Lekkiej Atletyce

Z bardzo dobrej strony pokazali się lekkoatleci WKS „Flota” Gdynia na Wojewódzkim Finale Gimnazjady w Lekkiej Atletyce, która 28 maja odbyła się w Słupsku.

Zawodnicy WKS „Flota” Gdynia uprawiający na co dzień królową sportu, w tych zawodach reprezentowali swoje szkoły, a co za tym idzie miasto Gdynię, która w klasyfikacji powiatów zajęła wysokie IV miejsce. Z ogólnej liczby 119 pkt. zdobytych przez uczniów z Gdyni, 51,5 pkt. zdobyli zawodnicy WKS „Flota” Gdynia.

Należy wspomnieć, że bieg na 100 m dziewcząt wygrała również zawodniczka WKS „Flota” Gdynia, na co dzień ucząca się w Gdańsku (następne 9 pkt.).

Wyniki zawodników WKS „Flota” Gdynia:

– Szymon Rudek – 190 cm w skoku wzwyż – II m  – 7 pkt.

– Mateusz Sprengel – 3,40 m w skoku o tyczce – I m – 9 pkt.

– Dominik Jakubowski – 3,20 m w skoku o tyczce – III m – 6 pkt.

– Konrad Nikodemczuk – 12,33 s w biegu na 100 m – VI m – 3 pkt.

– Zuzanna Nowicka – 5,14 m w skoku w dal – II m – 7 pkt.

– Laura Chalecka – 13,23 s w biegu na 100m – I m – 9 pkt.

– Julia Stańczyk – 13,63 s w biegu na 100m – III m – 6 pkt.

– sztafeta 4x100m – (Stańczyk, Nowicka, Krakowska + Kaźmierczak na co     dzień SKLA Sopot) – 52,18 s – I m – 13,5 pkt.