Wspieraj i Wygrywaj – wywiad z Bogusławem Tołwińskim

Przed nami druga odsłona wywiadów z trenerami w ramach projektu Wspieraj i Wygrywaj – Sport Pozytywny w Gdyni. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Bogusławem Tołwińskim.

Bogusław Tołwiński – pomysłodawca Sportu Pozytywnego, nauczyciel wychowania fizycznego i trener triathlonu. Czynny zawodnik. Ukończył 5 razy zawody Iron Man, przebiegł 29 maratonów oraz Supermaraton „Kalisia” na 100 km. Na szczycie  Mont Blanc stanął w 1998 r. W 2005 roku wziął udział w programie „Zdobywcy” i wraz z czwórką przyjaciół wygrał wyjazd w Himalaje oraz nagrodę główną, czyli wyprawę na  Lobuche West (6119 m n.p.m). W 2007 obronił pracę doktorską przy AWFiS Gdańsk z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego. Pracuje jako wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej WZ Sopot. Prowadzi przedmioty z zakresu teorii i praktyki treningu sportowego oraz Psychologii Pozytywnej w Sporcie. Jego domeną życiową jest poszukiwanie i osiąganie wielowymiarowej równowagi we wszystkich aspektach ludzkiego życia w/g filozofii Kalos Kagathos.

Przypominamy, że w wywiadach wzięli udział także:

Krzysztof Adamski – trener piłki nożnej, KS Wesoła

Dr Bogusław Tołwiński – trener triathlonu

Piotr Stokowiec – trener piłki nożnej, Zagłębie Lubin

Łukasz Smolarow – obecnie asystent Piotra Stokowca, Zagłębie Lubin

Piotr Strus – zawodnik i trener MMA

Wojciech Tadzik – trener kajakarstwa klasycznego

Maciej Szelągowski – trener koszykówki

Tematyka nawiązuje bezpośrednio do założeń merytorycznych Modelu i7W. Model ten zakłada kreowanie postawy inspirującej młodego człowieka do bycia w sporcie, a w następstwie działanie w pracy z młodymi zawodnikami w oparciu o 5 istotnych haseł: Wspieraj, Wynagradzaj, Wyjaśniaj, Wyróżniaj, Wymagaj. Wprowadzenie zasad w praktycznej pracy trenerskiej wzmacnia w młodym zawodniku nie tylko osiągnięcie sportowej wygranej (Wygrywam), ale również wspiera jego rozwój w życiu (Wzrastam). Celem dodatkowym zastosowania Modelu i7W jest wzrost satysfakcji i zaangażowania trenera z wykonywanej pracy z dziećmi i młodzieżą, a także zmniejszenia ryzyka wypalenia zawodowego.

Wywiady zostały nakręcone w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

Kolejne części publikowane są na naszej stronie w cotygodniowych odsłonach.

Aktualności