Wspieraj i Wygrywaj – wywiad z Łukaszem Smolarowem

wspieraj-i-wygrywaj-logoNadszedł czas podsumowań i analiz projektu części warsztatowej „Wspieraj i Wygrywaj – Sport Pozytywny w Gdyni” – inicjatywa wkracza już w drugą fazę modelu współpracy: trener – zawodnik – rodzic. Zapraszamy na ostatni inspirujący wywiad z trenerem piłki nożnej Łukaszem Smolarowem.

Łukasz Smolarow – to były piłkarz Polonii. Występował w juniorach, rezerwach i pierwszej drużynie. Był także asystentem Tomasza Matuszewskiego i trenował zespoły młodzieżowe w GLKS-ie Nadarzyn i Ursusie Warszawa. Obecnie jest asystentem Piotra Stokowca w Zagłebiu Lubin.

Przypominamy, że w wywiadach wzięli udział także:

Krzysztof Adamski – trener piłki nożnej, KS Wesoła

Dr Bogusław Tołwiński – trener triathlonu

Piotr Stokowiec – trener piłki nożnej, Zagłębie Lubin

Łukasz Smolarow – obecnie asystent Piotra Stokowca, Zagłębie Lubin

Piotr Strus – zawodnik i trener MMA

Wojciech Tadzik – trener kajakarstwa klasycznego

Maciej Szelągowski – trener koszykówki

Tematyka wywiadów nawiązuje bezpośrednio do założeń merytorycznych Modelu i7W. Model ten zakłada kreowanie postawy inspirującej młodego człowieka do bycia w sporcie, a w następstwie działanie w pracy z młodymi zawodnikami w oparciu o 5 istotnych haseł: Wspieraj, Wynagradzaj, Wyjaśniaj, Wyróżniaj, Wymagaj. Wprowadzenie zasad w praktycznej pracy trenerskiej wzmacnia w młodym zawodniku nie tylko osiągnięcie sportowej wygranej (Wygrywam), ale również wspiera jego rozwój w życiu (Wzrastam). Celem dodatkowym zastosowania Modelu i7W jest wzrost satysfakcji i zaangażowania trenera z wykonywanej pracy z dziećmi i młodzieżą, a także zmniejszenia ryzyka wypalenia zawodowego.

Wywiady zostały nakręcone w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

Kliknij i zobacz wszystkie odcinki

Aktualności