Wspieraj i Wygrywaj – wywiad z Piotrem Stokowcem

wspieraj-i-wygrywaj-logoŚrodowa odsłona wywiadów z trenerami w ramach projektu „Wspieraj i Wygrywaj – Sport Pozytywny w Gdyni” przybliża kolejne tajniki sportowych sukcesów. Tym razem zajrzymy do szatni trenera klubu piłkarskiej ekstraklasy Piotra Stokowca.

Piotr Stokowiec – piłkarski szkoleniowiec z zawsze pozytywnym nastawieniem i unikalnymi metodami pracy. Jako trener ekstraklasy pracował w Polonii Warszawa oraz Jagiellonii Białystok. Obecnie jest pierwszym trenerem Zagłębia Lubin. Były lewonożny zawodnik takich klubów jak Korona Kielce, Polonia Warszawa, Śląsk Wrocław.

Przypominamy, że w wywiadach wzięli udział także:

Krzysztof Adamski – trener piłki nożnej, KS Wesoła

Dr Bogusław Tołwiński – trener triathlonu

Piotr Stokowiec – trener piłki nożnej, Zagłębie Lubin

Łukasz Smolarow – obecnie asystent Piotra Stokowca, Zagłębie Lubin

Piotr Strus – zawodnik i trener MMA

Wojciech Tadzik – trener kajakarstwa klasycznego

Maciej Szelągowski – trener koszykówki

Tematyka wywiadów nawiązuje bezpośrednio do założeń merytorycznych Modelu i7W. Model ten zakłada kreowanie postawy inspirującej młodego człowieka do bycia w sporcie, a w następstwie działanie w pracy z młodymi zawodnikami w oparciu o 5 istotnych haseł: Wspieraj, Wynagradzaj, Wyjaśniaj, Wyróżniaj, Wymagaj. Wprowadzenie zasad w praktycznej pracy trenerskiej wzmacnia w młodym zawodniku nie tylko osiągnięcie sportowej wygranej (Wygrywam), ale również wspiera jego rozwój w życiu (Wzrastam). Celem dodatkowym zastosowania Modelu i7W jest wzrost satysfakcji i zaangażowania trenera z wykonywanej pracy z dziećmi i młodzieżą, a także zmniejszenia ryzyka wypalenia zawodowego.

Wywiady zostały nakręcone w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

Kolejne części publikowane są na naszej stronie w cotygodniowych odsłonach. Na kolejny, już ostatni wywiad zapraszamy za tydzień w środę.

Aktualności