Wspieraj i Wygrywaj – wywiad z Piotrem Strusem

Kolejna odsłona wywiadów z trenerami w ramach projektu Wspieraj i Wygrywaj – Sport Pozytywny w Gdyni. O tym jak przełamywać w sobie bariery i jak się nie poddawać dzięki uprawianiu sportu opowie Piotr Strus .

Piotr to zawodnik MMA (Mixed Martial Arts – Mieszane sztuki Walki) oraz Sanda (chińska dyscyplina narodowa). Jest zdobywcą wielu medali Mistrzostw Świata w Sanda m.in. w Turcji oraz w Estonii oraz złotym medalistą Pucharu Świata w Pekinie w 2012 r., gdzie jego występ był emitowany na żywo przez telewizję publiczną – jest to największe osiągnięcie Polaków w tej dyscyplinie.

Piotr jest jednym z najbardziej aktywnych medialnie zawodników, prowadził m.in. 11 – sto odcinkowy program telewizyjny MMAaster. Ogromną pasją, a zarazem drugą pracą Piotra jest informatyka.

Przypominamy, że w wywiadach wzięli udział także:

Krzysztof Adamski – trener piłki nożnej, KS Wesoła

Dr Bogusław Tołwiński – trener triathlonu

Piotr Stokowiec – trener piłki nożnej, Zagłębie Lubin

Łukasz Smolarow – obecnie asystent Piotra Stokowca, Zagłębie Lubin

Piotr Strus – zawodnik i trener MMA

Wojciech Tadzik – trener kajakarstwa klasycznego

Maciej Szelągowski – trener koszykówki

Tematyka wywiadów nawiązuje bezpośrednio do założeń merytorycznych Modelu i7W. Model ten zakłada kreowanie postawy inspirującej młodego człowieka do bycia w sporcie, a w następstwie działanie w pracy z młodymi zawodnikami w oparciu o 5 istotnych haseł: Wspieraj, Wynagradzaj, Wyjaśniaj, Wyróżniaj, Wymagaj. Wprowadzenie zasad w praktycznej pracy trenerskiej wzmacnia w młodym zawodniku nie tylko osiągnięcie sportowej wygranej (Wygrywam), ale również wspiera jego rozwój w życiu (Wzrastam). Celem dodatkowym zastosowania Modelu i7W jest wzrost satysfakcji i zaangażowania trenera z wykonywanej pracy z dziećmi i młodzieżą, a także zmniejszenia ryzyka wypalenia zawodowego.

Wywiady zostały nakręcone w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

Kolejne części publikowane są na naszej stronie w cotygodniowych odsłonach.

Aktualności