Wspieraj i Wygrywaj – wywiad z Wojciechem Tadzikiem

Kolejna odsłona wywiadów z trenerami w ramach projektu Wspieraj i Wygrywaj – Sport Pozytywny w Gdyni. Bohaterem tegotygodniowej odsłony cyklu jest Wojciech Tadzik – trener kajakarstwa klasycznego.

Doświadczenia zawodnicze i trenerskie wyniesione z tej dyscypliny sportu stało się fundamentem do zbudowania autorskiego warsztatu pracy z zawodnikami także w innych dyscyplin sportowych. Wiedza zdobyta podczas wielu lat pracy w klubie sportowym oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego doprowadziły Tadzika do zbudowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów zajmujących się profesjonalnym doradztwem sportowym. W firmie Technika Zwycięstwa Spółka z o.o. odpowiada on za przygotowanie ogólne i trening funkcjonalny zawodników przygotowujących się do rywalizacji na różnym poziomie sportowego wyczynu. Na co dzień  pływa, biega – również na nartach biegowych, jeździ na rowerze, rozciąga się ze swoimi zawodnikami czuwając nad ich treningiem sportowym. Bardzo dużo uwagi i zainteresowania kieruje w stronę współpracy z fizjoterapeutą, doskonaląc się w treningu funkcjonalnym, w tym wzmacnianiu mięśni głębokich i usuwania nadmiernego napięcia z organizmów swoich zawodników. Przykłada również wagę do współpracy z rodzicami. Podczas każdego treningu i lekcji wychowania fizycznego stara się wychodzić poza schematyczne rozwiązania. Aktywnie uczestnicy w prowadzonych przez siebie zajęciach – wkłada dres i staje do rywalizacji ze swoimi zawodnikami. Prywatnie jest osobą energiczną, która najlepiej czuje się podczas wysiłku fizycznego. Często można go spotkać w bydgoskich lasach, gdzie przemierza kolejne kilometry. 

Przypominamy, że w wywiadach wzięli udział także:

Krzysztof Adamski – trener piłki nożnej, KS Wesoła

Dr Bogusław Tołwiński – trener triathlonu

Piotr Stokowiec – trener piłki nożnej, Zagłębie Lubin

Łukasz Smolarow – obecnie asystent Piotra Stokowca, Zagłębie Lubin

Piotr Strus – zawodnik i trener MMA

Wojciech Tadzik – trener kajakarstwa klasycznego

Maciej Szelągowski – trener koszykówki

Tematyka wywiadów nawiązuje bezpośrednio do założeń merytorycznych Modelu i7W. Model ten zakłada kreowanie postawy inspirującej młodego człowieka do bycia w sporcie, a w następstwie działanie w pracy z młodymi zawodnikami w oparciu o 5 istotnych haseł: Wspieraj, Wynagradzaj, Wyjaśniaj, Wyróżniaj, Wymagaj. Wprowadzenie zasad w praktycznej pracy trenerskiej wzmacnia w młodym zawodniku nie tylko osiągnięcie sportowej wygranej (Wygrywam), ale również wspiera jego rozwój w życiu (Wzrastam). Celem dodatkowym zastosowania Modelu i7W jest wzrost satysfakcji i zaangażowania trenera z wykonywanej pracy z dziećmi i młodzieżą, a także zmniejszenia ryzyka wypalenia zawodowego.

Wywiady zostały nakręcone w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

Kolejne części publikowane są na naszej stronie w cotygodniowych odsłonach.

Aktualności