Wymagaj mądrze. Kolejne warsztaty za nami

DSC_1968W czwartek 19 maja, podczas warsztatu „Wspieraj mądrze – czyli o tym , jak nie przesadzić z rodzicielską pomocą” rodzice mieli okazję przeanalizować, w jakich sytuacjach i w jaki sposób wspierają swoje dzieci, uprawiające sport. Wspólnie z prowadzącym psychologiem sportu – Martyną Tadzik, zastanawiali się m.in. nad tym, jakiego wparcia potrzebują i przede wszystkim oczekują zawodnicy na danym etapie kariery sportowej. Wpieranie jest podstawową i najważniejszą umiejętnością, którą powinny rozwijać wszystkie osoby bezpośrednio opiekujące się  sportowcem.

Z kolei w piątek 20 maja, podczas warsztatu „Wymagaj z wyczuciem – czyli o marzeniach, celach i stawianiu poprzeczek” rodzice mieli okazję przeanalizować, w jakich sytuacjach i w jaki sposób stawiają wymagania swoim dzieciom, uprawiającym sport. Wspólnie z prowadzącym psychologiem sportu – Martyną Tadzik, zastanawiali się nad tym, jakim wymaganiom są w stanie sprostać zawodnicy w określonym wieku.

Każdy etap kariery sportowej charakteryzuje się czymś specyficznym – odmiennym od poprzednich. Podczas czwartkowych i piątkowych warsztatów rodzice dowiedzieli się m.in., że wsparcie i wymagania stawiane zawodnikom powinny uwzględniać etap rozwoju sportowego, ale również tempo tego rozwoju. Każdy zawodnik, szczególnie na etapie początkowym, wymaga zindywidualizować, świadomych i bardzo przemyślanych działań.

[Not a valid template]

Aktualności