Wystawa CAFE „Pełen Dostęp, Pełen Football” na Stadionie Miejskim

Wystawa CAFE na Stadionie Miejskim 03Od 29 marca 2014 roku Stadion Miejski w Gdyni jest gospodarzem wystawy „Pełen Dostęp, Pełen Football” Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE). Wystawa gościła wcześniej na Stadionie Narodowym w Warszawie, PGE Arenie w Gdańsku i Torwarze.

„Cieszymy się, że Stadion Miejski w Gdyni dołączył do grona obiektów, które prezentują wystawę i zwracają uwagę na dostępność obiektów sportowych dla osób niepełnosprawnych. Gdynia od lat wspiera inicjatywy ułatwiające dostęp do sportu, rekreacji i kultury dla osób niepełnosprawnych.” – mówi Dariusz Schwarz – kierownik Stadionu Miejskiego w Gdyni.

Głównym celem wystawy jest przedstawienie roli piłki nożnej w procesie integracji niepełnosprawnych kibiców, poprzez tworzenie dostępnych stadionów na terenie Polski i całej Europy. Dzięki przybliżeniu tematu dostępności i włączania osób niepełnosprawnych, wystawa ma przyczynić się do wzrostu społecznej świadomości w tym zakresie.

Joyce Cook, Dyrektor Zarządzająca CAFE o zachwala wystawę: „Jesteśmy zaszczyceni, że wystawa CAFE „Pełen Dostęp, Pełen Football” zagości na polskich stadionach i będzie promować dostęp i ideę włączania. Naszym głównym celem jest zapewnienie jak największej ilości niepełnosprawnych kibiców możliwości czerpania radości z uczestniczenia w meczach na żywo, wspólnie z innymi kibicami. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej wystawy; z pomocą futbolu i jego kibiców, razem możemy podnieść jakość życia wielu osób niepełnosprawnych na terenie Europy.”

Wystawa „Pełen Dostęp, Pełen Football” jest inicjatywą CAFE w ramach projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012. Oglądać ją można na ogrodzeniu Stadionu Miejskiego od strony trybuny „Górka” do końca kwietnia.
[Not a valid template]

Aktualności