XXII Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana

Festiwal Skok o TyczceKlub Lekkoatletyczny „Gdynia” organizuje, wspólnie z Gdyńskim Centrum Sportu, XXII Festiwal Skoku o Tyczce im.  Walentego  Wejmana.  Zawody  odbędą  się  22.04.2017r. na hali lekkoatletycznej przy ul. Olimpijskiej w Gdyni, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. 

Zawody dedykowane będą Walentemu Wejmanowi wybitnemu działaczowi i trenerowi Stoczniowego Klubu Sportowego „Bałtyk” wychowawcy olimpijczyków Władysława Kozakiewicza i Jerzego Hewelta oraz wielu reprezentantów naszego kraju i medalistów Mistrzostw Polski.

Tradycyjnie zawody rozegrane będą jednocześnie na trzech skoczniach w siedmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.  Dla wielu, zwłaszcza młodych zawodników, będzie  to jedyna okazja do zmierzenia się ze skokiem o tyczce. Festiwal Skoku o Tyczce od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników naszego kraju uprawiających tę trudną technicznie, ale jakże  widowiskową konkurencję lekkiej atletyki. Wielu uczestników poprzednich edycji Festiwalu reprezentowało nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Początek zawodów godz. 10:00.

Zapraszamy.

Aktualności