Zadbaj o zdrowie. Światowy Dzień Serca 2019 w Gdyni

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza na wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji. Już w niedzielę, 29 września, w godzinach 10:00-15:00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni odbędzie się festyn z okazji Światowego Dnia Serca 2019. Na uczestników akcji czekają bezpłatne atrakcje oraz badania. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kolejna edycja trzygodzinnego Jesiennego Maratonu Zumby.

Podczas tegorocznego Światowego Dnia Serca na wszystkich gości czekać będą stanowiska z bogatą ofertą:

Synexus

Centrum Medyczne Synexus prowadzi zakrojone na szeroką skalę programy diagnostyczne i profilaktyczne oraz badania kliniczne w dziedzinie wielu chorób. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu osteoporozy, cukrzycy, chorób reumatycznych, neurologicznych oraz innych schorzeń. Obecnie prowadzi Akcje Promocji Zdrowia, w ramach których oferujemy bezpłatne badania kontrolne lub konsultacje lekarskie min. dla osób z cukrzycą, chorobą zwyrodnieniową oraz problemami kardiologicznymi. W czasie festynu pracownicy Centrum Medycznego Synexus wykonywać będą pomiary ciśnienia, glukozy oraz badanie słuchu w specjalnie przygotowanym do tego „słuchobusie”.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni

Na co dzień Sekcja Oświaty zdrowotnej i Promocji Zdrowia zajmuje się profilaktyką prozdrowotną. Wdraża i nadzoruje programy profilaktyczne w placówkach szkolno-wychowawczych i placówkach służby zdrowia. Uczestniczy w imprezach prozdrowotnych. W ramach imprezy wykonywać będzie pomiary: cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, CO w wydychanym powietrzu, masy ciała, BMI, a także prowadzona będzie nauka samobadania piersi na fantomach. Ponadto, będzie można zakupić materiały edukacyjno-profilaktyczne.

Jump City

Dla uczestników dostępna będzie trampolina mobilna, na której pod nadzorem instruktora, będzie można wykonywać ćwiczenia ogólnoruchowe.

Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej

Na stanowisku Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej eksperci przeprowadzą badania elektrokardiograficzne (EKG), analizę oceny ryzyka sercowo-naczyniowego, pomiary ciśnienia tętniczego, zawartości tkanki tłuszczowej, wskaźnika BMI oraz wydolności fizycznej. Uzyskane wyniki będzie można skonsultować z lekarzami.

Stanowisko Gdyńskiego Centrum Sportu

Tutaj będzie można pomalować twarz, na najmłodszych czekają animacje i wiele, wiele więcej. Ponadto, na stoisku będzie można zaczerpnąć wiedzy na temat Gdyńskiego Poruszenia.

Move Your Body

Tańce dla dzieci (godzina 14.00 występ na scenie grupy tanecznej), fitness , zabawy tańce animacje dla dzieci , pomiar masy ciała BMI wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej

OSP PKM Gdynia

Na tym stanowisku odbędą się lekcje i pokazy z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gdyński Jesienny Maraton Zumby

Tradycyjnie, jak w każdy Światowy Dzień Serca, odbędzie się Jesienny Maraton Zumby. Od godziny 11 do 14 zapraszamy wszystkich chętnych do poruszania się przy latynoskich rytmach. Na scenie przy Pomniku Rybek na Bulwarze Nadmorskim zaprezentują się najlepsi instruktorzy z Trójmiasta. W razie deszczu sportowe święto zostanie przeniesione do hali przy ulicy Olimpijskiej 5/9.

Na spragnionych wiedzy regionalnej, czekać będzie też Informacja Turystyczna.

Tak było rok temu:

Aktualności