Zapierające dech w piersiach pokazy lotnicze Gdynia Aerobaltic już za nami

Aerobaltic_7H70702Ponad 200 tys. widzów zgromadziła impreza lotnicza Gdynia Aerobaltic powered by LOTOS Air BP, która odbyła się 11 i 12 sierpnia na terenie Plaży Miejskiej w Gdyni. W czasie dwudniowych pokazów podniebne ewolucje przeczące prawom grawitacji zaprezentowali najlepsi piloci akrobacyjni z Polski i z zagranicy.

Podniebne widowisko Gdynia Aerobaltic składało się z dwóch części. Oprócz pokazów lotniczych bogatych w niewiarygodne ewolucje, widzowie obejrzeli także nocne widowisko artystyczne połączone z pokazami pirotechnicznymi, laserami i muzyką.

Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.30 występem skoczków spadochronowych z grupy Skymagic, którzy zaprezentowali swoje akrobatyczne popisy z wykorzystaniem ogromnych flag i szarf.

Podczas wieczornego show organizatorzy zaprezentowali zgromadzonym niezwykłe przedstawienie audiowizualne będące połączeniem akrobacji lotniczej z pokazem fajerwerków, w czasie którego m.in. piloci odpalali ładunki pirotechniczne umieszczone na skrzydłach samolotów.

Podziwu dla precyzji lotników nie kryli prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i jego zastępca Bartosz Bartoszewicz, którzy przyglądali się wieczornym pokazom z Bulwaru Nadmorskiego.

Podczas dwudniowych podniebnych akrobacji wystąpiło w sumie 14 doświadczonych grup pokazowych z kraju i z zagranicy: Aerosparx, Fireflies, Skymagic, Water Aviation, 57-Team, Artur Kielak, 3AT3 Formation Flying Team, PZL TS-11 Iskra, Grupa Akrobacyjna „Żelazny”, Followme Team, Johan Gustafsson, Patrouille Reva, Lotnictwo Marynarki Wojennej – PZL W3 Anakonda oraz Marek Choim.

Organizatorem widowiskowej imprezy Gdynia Aerobaltic była firma Aeropact, producent Aerofestivalu w Poznaniu i Bella Skyway Festival w Toruniu, specjalizująca się w organizacji wydarzeń lotniczych.

[Not a valid template]

Aktualności