Aquathlon w Szkole Podstawowej nr 39 na Obłużu

Bardzo popularną formą aktywności i rozwijającą się dyscypliną stał się ostatnio aquathlon, czyli forma aktywności łącząca pływanie i bieganie. Już po raz trzeci 15 września o godz. 9.30 w ramach projektu Energia na Obłużu na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 39 przy ul. Unruga 88 na Obłużu odbędą się zawody w tej trudnej, a zarazem ciekawej i wszechstronnej dyscyplinie.

Liczy się tutaj szybkość, zwinność, wytrzymałość. Szybkość, bo trzeba przepłynąć jak najszybciej odpowiedni dystans na pływalni, zwinnie się przebrać i mieć siłę wytrzymać w odpowiednim tempie bieg. Dlatego każdy zawodnik, który ukończy zawody otrzymuje medal Ironmana. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody, pamiątki, a ci najlepsi puchary.

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zawodach odpowiednio w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od dzieci klas pierwszych aż do młodzieży szkół średnich. Aby zgłosić się do udziału w zawodach, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie www.plywaczek.gd.pl wypełniając odpowiedni formularz. Organizatorzy zawodów podczas zawodów przewidzieli również poczęstunek i miłą atmosferę, a dodatkowo pragną wspomóc szczytny cel, jakim będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację małej Wiktorii podopiecznej Fundacji Słoneczko.

Foto relacje z II edycji z zeszłego roku możecie zobaczyć na Energia na Obłużu.

Aktualności