Zmiany w formacji ofensywnej Seahawks. Mecz z Wrocław Outlaws już jutro!

Seahawks Outlaws

Po niezbyt udanym początku sezonu, sztab szkoleniowy Seahawks Gdynia podjął decyzje o wprowadzeniu zmian w formacji ofensywnej.

Ze stanowiskiem koordynatora ofensywy pożegnać się musiał Chris Young. „Niestety wkład Chrisa w naszą formację ataku, był mniejszy niż oczekiwaliśmy. Zresztą świadczą o tym nasze wyniki. Chris nie był już w stanie nic więcej nam zaoferować, a to co potrafił – to było zbyt mało, wobec tak wymagających przeciwników.” – powiedział Maciej Cetnerowski, trener główny Seahawks.

Z drużyny odchodzi także Zander McKean, który grał na pozycji rozgrywającego. Jego przedłużające się kłopoty zdrowotne utrudniały mu uczestnictwo w treningach, co niestety było widać w trakcie meczu.

„Zander to utalentowany i doświadczony zawodnik, który niestety nie miał możliwości wykazać pełni swojego potencjału. Nie da się ukryć, że w tym sezonie mamy pecha. Najpierw Zander miał trudności z wejściem w rytm treningowy ze względu na kłopoty zdrowotne, potem Grant de Palma naderwał mięsień w tak poważny sposób, że wymagało to leczenia operacyjnego i długiej rehabilitacji. Kiedy stanęliśmy przed wyzwaniem, którym były zmiany w sztabie szkoleniowym, doszliśmy do wniosku razem z Zanderem, że najlepszą decyzją jest rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Mam nadzieję, że w tym roku wyczerpaliśmy już potencjał urazów” – powiedział Cetnerowski.

Na pozycji rozgrywającego Zandera zastąpi Joey (Joseph Kelly) Bradley, który przez ostatnie dwa lata był rozgrywającym oraz koordynatorem ofensywy Lisbona Devils, z którą zdobył dwa mistrzostwa Portugalii, oraz brał udział w rozgrywkach IFAF Champions League. Jego amerykańskie doświadczenia to gra w Division 2 NCAA w Uniwersytecie New Haven, gdzie był nominowany do Harlon Hill dla najlepszego zawodnika. Nagroda ta jest odpowiednikiem Heisman Trophy w Division 2. Joey przejmie także obowiązki Chrisa Younga i będzie koordynować całą formację ofensywną.

„Mam nadzieję, że to koniec tej złej passy. Mimo, że to bardzo krótki sezon, mamy jeszcze sporo do udowodnienia” – podsumował trener główny.

Zapraszamy na 4. kolejkę Topligi, w której aktualny Wicemistrz Polski Seahawks Gdynia zmierzy się z Beniaminkiem Wrocław Outlaws. Emocji na pewno nie zabraknie! Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 14:00 na Narodowym Stadion Rugby.

Aktualności