Znamy już szkoły zakwalifikowane do projektu „Move up to be healthy and happy”

Move Up box  310x210Czas, by zamknąć kolejny etap międzynarodowego projektu, którego koordynatorem jest Gdyńskie Centrum Sportu – „Move up to be healthy and happy” (Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym). Znamy już szkoły, które wezmą udział w tym wyjątkowym programie edukacyjnym.

Zgłoszenia przyjmowane były do 27 kwietnia. Chęć udziału w projekcie współfinansowanym z Programu Unii Europejskiej Erasmus+ wyraziło aż 21 gdyńskich podstawówek. Spośród nadesłanych formularzy wybrano 12 szkół, z którymi podjęta zostanie współpraca w roku szkolnym 2016/2017, obejmująca następujące działania:

1. Atrakcyjne lekcje wychowania fizycznego prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów. Zajęcia te mają na celu zaktywizowanie ruchowe dzieci oraz zachęcenie do uprawiania różnych form sportu przy jednoczesnym ukazaniu metodyki prowadzenia zajęć zwiększającej kompetencje nauczycieli.

2. Zajęcia edukacyjne, których celem jest zwiększenie świadomości dzieci o znaczeniu zdrowego trybu życia. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się m.in. jak należy się prawidłowo odżywiać, co jest ważne w każdym posiłku a nauczyciele zdobędą wiedzę na temat skutecznego planowania zajęć dzieciom pod kątem wykorzystywania energii dostarczanej w codziennym żywieniu.

3. Warsztaty dla nauczycieli łączące elementy psychoedukacji z podstawami metodyki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego z dziećmi szkolnymi.

4. Wielotematyczne warsztaty dla rodziców uczniów objętych projektem poruszające zagadnienia takie jak psychoedukacja, edukacja żywieniowa oraz edukacja sportowa.

Lista szkół uczestniczących w projekcie:

Szkoła Podstawowa nr 12.
Szkoła Podstawowa nr 21.
Szkoła Podstawowa nr 26.
Szkoła Podstawowa nr 28.
Szkoła Podstawowa nr 29.
Szkoła Podstawowa nr 31.
Szkoła Podstawowa nr 33.
Szkoła Podstawowa nr 34.
Szkoła Podstawowa nr 37.
Szkoła Podstawowa nr 39.
Szkoła Podstawowa nr 47.
Szkoła Podstawowa nr 49.

Do zobaczenia we wrześniu! 

move_up

EU flag-Erasmus+_vect_POS

Aktualności