Żółto-Niebieski sezon 2017/2018 – czas, start!

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2017

Sezon 2016/2017 przejdzie do historii gdyńskiej piłki nożnej. Dzięki heroicznej postawie drużyny w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy zespół zapewnił sobie utrzymanie, wyprzedzając min. Ruch Chorzów, Górnik Łęczna czy Cracovię. Ponadto ambitna postawa drużyny przyczyniła się do zdobycia Pucharu Polski, co otwiera Arkowcom drogę do gry w europejskich pucharach. Zwieńczeniem poprzedniego sezonu, a zarazem otwarciem sezonu 2017/2018 był mecz Mistrza Polski (Legia Warszawa) ze zdobywcą krajowego Pucharu (Arka Gdynia) w ramach Superpucharu Polski. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli oczywiście żółto-niebiescy! Jest to piękny wstęp do nowego sezonu!

Arkowcy w podwójnej koronie

Zdobywając Puchar Polski, Arkowcy wyrównali historyczne osiągnięcie, którego dokonali ich starsi koledzy 38 lat temu. Gigantyczny sukces pozwolił również na uczestnictwo w meczu o Superpuchar Polski, który również okazał się szczęśliwy dla zawodników z Gdyni! Tym samym rok 2017 na zawsze zapiszę się w klubowych archiwach jako rok niesamowitych sukcesów osiągniętych przez drużynę Leszka Ojrzyńskiego. Zdobywając oba trofea, Arka Gdynia stała się najbardziej utytułowanym Klubem w Trójmieście!

Zaczynamy już 16 lipca!

W niedzielę, 16 lipca o godz. 15:30, Arkowcy wracają na murawę Stadionu Miejskiego w Gdyni! W pierwszej kolejce nowego sezonu podejmą drużynę Śląska Wrocław. Razem podziękujemy zawodnikom za piękne sukcesy oraz głośnym dopingiem pomóżmy zdobyć pierwsze punkty w nowym sezonie!

Wszyscy na mecz! #ArkaRazem

ARKA GDYNIA – Śląsk Wrocław
16 lipca, godz. 15:30 – Stadion Miejski w Gdyni

Aktualności