Ambasadorowie

Ambasadorowie programu Gdynia na Fali

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek nominował dwóch wybitnych gdyńskich żeglarzy, olimpijczyków – Marcina Czajkowskiego oraz Macieja Grabowskiego na Ambasadorów Gdyńskiego Żeglarstwa.

Obowiązkiem Ambasadorów jest opieka merytoryczna nad projektem „Gdynia na Fali” oraz aktywne uczestnictwo w jego realizacji. Funkcja Ambasadora to również promowanie Gdyni jako Żeglarskiej Stolicy Polski i naszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. To Ambasadorzy co roku wskazywać będą najlepszych gdyńskich żeglarzy i poprowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Maciej GrabowskiMaciej Grabowski – żeglarz w olimpijskiej klasie Laser w której startuje od 1993 roku. Trzykrotny Olimpijczyk (Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008), wielokrotny medalista i mistrz Europy, 24-krotny mistrz Polski, aktualny mistrz Polski w klasach Laser i Star, aktualny Mistrz Europy Laser Masters.

 

 

 

 

marcinczajkowski

Marcin Czajkowski  – polski żeglarz, olimpijczyk z Aten 2004 i Pekinu 2008. Reprezentuje Yacht Klub Polski Gdynia. Karierę sportową rozpoczynał od klasy Optimist w której w latach 1995 – 1997 zdobywał mistrzostwo Polski. W roku 2000 wraz z Krzysztofem Kierkowskim zdobył srebrny medal mistrzostw świata juniorów w klasie 470, później srebrny medal mistrzostw Polski. W latach 2003-2004 ponownie z Krzysztofem Kierkowskim zdobywają tytuł mistrzów Polski w klasie 49er.