CST

Firma Cheng Shin Tire (CST), produkująca opony CST, została założona na Tajwanie w 1967 roku. Rozpoczęła swoją działalność od produkcji opon rowerowych, stopniowo wchodząc w inne segmenty rynku i rozszerzając swoją ofertę o opony do motocykli, quadów, szerokiej gamy samochodów i wszelkich pojazdów, w tym także do zdobywających coraz większą popularność hulajnóg i mini skuterów elektrycznych.

Niezależnie od rodzaju opon, priorytetem firmy zawsze była produkcja opon najwyższej jakości. Obecnie Cheng Shin Tire znajduje się w czołówce branży oponiarskiej na świecie, zajmując pierwsze miejsce wśród producentów opon rowerowych.

Ogumienie CST (CST Poland) to oficjalny dystrybutor i wyłączny przedstawiciel marki CST w Polsce oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dba o dynamiczny rozwój marki CST na rynku europejskim – zarówno pod względem asortymentu, jak i rozpoznawalności marki.

Ściśle współpracuje z producentem nad tworzeniem oferty dopasowanej do potrzeb rynku polskiego. Ogumienie CST angażuje się też w rozwój polskiego kolarstwa wspierając wielu kolarzy m.in Hurom Sławno Accent Team czy Akademię Kolarską Michała Kwiatkowskiego Copernicus, natomiast flagowym projektem CST w Polsce jest grupa kolarska CST 7R MTB Team z wielokrotnymi mistrzami Polski w składzie: Dariuszem Batkiem i Gustawem Dądelą.