Czerwiec, 2019

2cze

Gran Fondo Gdynia00:00 - 00:00

Szczegóły wydarzenia

Malownicza, wymagająca i bezpieczna trasa, turkusowa fala kolarzy w jednolitych koszulkach i wiele ciekawych akcji dla miłośników dwóch kółek – to w skrócie druga edycja wyścigu kolarskiego dla amatorów – Gran Fondo Gdynia. Impreza odbędzie się 2 czerwca 2019 roku, a jej ambasadorami zostali Joanna Jabłczyńska i Jakub Wesołowski. 

Podobnie, jak w pierwszej edycji, zawodnicy startujący w Gran Fondo Gdynia 2019 będą mieli do wyboru dwa dystanse – gran fondo (134 km) i medio fondo (80 km). Nowością będzie natomiast klasyfikacja w kategoriach wiekowych i nagrody dla najlepszych zawodników na obu tych dystansach.

– Nawiązując do gdyńskiego hasła promocyjnego, to będzie wyścig z morza i marzeń. Z morza, ponieważ zawodnicy najpierw wystartują, a następnie finiszować będą na Skwerze Kościuszki, czyli tuż nad Zatoką Gdańską. Z marzeń, ponieważ nie ma drugiego wyścigu w kraju, który zapewniłby zawodnikom tak malowniczą, urozmaiconą i wymagającą, a jednocześnie w pełni wyłączoną z ruchu trasę. Gran Fondo Gdynia to oferuje, a zapewniam, że to nie koniec atrakcji – mówi Michał Drelich ze Sport Evolution, dyrektor zawodów.

Kolejnym wyróżnikiem imprezy będzie najwyższej jakości koszulka kolarska, którą uczestnicy znajdą w swoich pakietach startowych. Jazda w tej koszulce będzie obowiązkowa podczas wyścigu. Dzięki temu, na kaszubskie drogi „wypłynie” z Gdyni prawdziwa turkusowa fala miłośników kolarstwa.

Zapisy online do startu w Gran Fondo Gdynia 2019 są otwarte. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem portalu www.SlotMarket.pl. Szczegóły dotyczące wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gfgdynia.com.

Czas

Cały dzień (niedziela)

Lokalizacja

Skwer Kościuszki w Gdyni

Gdynia. Skwer Kościuszki 0

Dodaj do kalendarza 2019-06-02 01:00:00 2019-06-02 01:00:00 Skwer Kościuszki w Gdyni Gdynia. Skwer Kościuszki 0 Organizer true DD/MM/YYYY